Ak Partili Karabayır ve Güven: Yaptıklarımız Göz Ardı Edilmemeli

AK Parti Kars Millevekili Zeki Karabayır, AK Parti iktidarında, Türkiye genelinde olduğu gibi, Kars'ta da vadedilen hizmetleri birer birer gerçekleştirdiklerini söyledi.

AK Parti Kars Millevekili Zeki Karabayır, AK Parti iktidarında, Türkiye genelinde olduğu gibi, Kars'ta da vadedilen hizmetleri birer birer gerçekleştirdiklerini söyledi. AK Partili Mahmut Esat Güven ise, "Yaptıklarımız gözardı edilmemeli, yaptığımız tüm çalışmaları Karslı hemşehrilerimiz için yaptık. " dedi.

Karabayır ve Güven, Kars Öğretmen Evi'nde düzenledikleri basın toplantısında parti olarak hayata gaçirdikleri projeleri anlattı. 8, 5 yıllık AK Parti iktidarında, Türkiye genelinde olduğu gibi, Kars'ta da vadedilen hizmetlerin birer birer gerçekleştiğini anlatan Karabayır, bu yatırımların geçmişten 2002 yılına kadar gerçekleştirilmiş tüm yatırımlardan daha fazla olduğunu söyledi. Karabayır, "Kars merkez ve Sarıkamış'ı doğal gaza, Kars'ı 250 yataklı devlet hastanesine, Kağızman'ı devlet hastanesine, Selim ve Digor ilçelerini entegre hastanelere kavuşturduklarını kaydetti. Karabayır, "Erzurum yollarında çile çeken hastalarımız için doktor sayımız 5 katına çıkardık. Devlet hastanemiz modern cihazlarla donatıldı. Ağrı'ya kurulacak olan bölgesel kalkınma ajansı bizlerin gayretiyle Kars'a kuruldu. Sonuç itibariyle devrim niteliğinde yatırımlar yapıldı. " ifadelerini kullandı. Bunlar gibi nice yatırımların göz ardı edilmesini üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Mahmut Esat Güven ise, Kars için hayatı öneme haiz enerji ve sulama amaçlı Kars diğer adı ile Çamçavuş barajının ihalesinin yapıldığını ve Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu tarafından temelinin atıldığını belirtti. Güven hükumetleri döneminde Bayburt barajının bitirildiğinin altını çizerek, "Bizlerin çalışmasıyla Kars'a lojistik merkezi kuruluyor. Yaptıklarımız göz ardı edilmemeli, yaptığımız tüm çalışmaları Karslı hemşehrilerimiz için yaptık: " dedi.

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Ensar Erdoğdu ve Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş da katıldı.

Kaynak: CHA

16 Mayıs 2011 Pazartesi 17:40

Politika, Güncel