Akademisyenler Kck Tutuklularına Destek İçin BDP'de Ders Verecek

KCK operasyonu kapsamında tutuklanan Prof.Dr.Büşra Ersanlı ve yayıncı Ragıp Zarakolu'na destek vermek isteyen bir grup akademisyen, yarın BDP'de kurs verecek.

KCK operasyonu kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve yayıncı Ragıp Zarakolu'na destek vermek isteyen bir grup akademisyen, yarın BDP'de kurs verecek.BDP'den yapılan yazılı açıklamada, bazı akademisyenlerin "Biz de Akademilerde Ders Vermek İstiyoruz" kampanyası başlattığı belirtilerek, "Akademisyenler, Prof. Baskın Oran, Prof. Nüket Esen, Prof. Fatma Gök, Prof. Meryem Koray, Prof. Mehmet Türkay, Prof. Eser Köker, Prof. Deniz Yükseker, Prof. Ferda Keskin, Prof. Ali Kerem Saysel cumartesi günü, BDP'nin İstanbul ve Diyarbakır'da bulunan siyaset akademilerinde, Ankara'da ise BDP Genel Merkezi'nde ders vereceklerdir." denildi.Açıklamada Prof. Eser Köker ve Prof. Baskın Oran'ın yarın BDP Genel Merkezi'nde ders verecekleri kaydedildi.

Kaynak: CHA

25 Kasım 2011 Cuma 16:53

Ankara Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kamuyu Aydınlatma Platformu, Mehmet Can 2, Meryem Koray, Nüket Esen, Siyaset, Eşen, Kck, Bdp