Akçatekir'e Yapılacak Parkın Zemin Etüt Çalışması Tamamlandı

Adana'nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Yaylasına yapılacak park ve yaşam alanları için zemin etüt çalışmaları yapıldı.

Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Yaylası'na yapılacak park ve yaşam alanları için zemin etüt çalışmaları yapıldı.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’yla işbirliği yaparak Türkiye’nin en önemli yaylalarından Akçatekir’i güzelleştirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nden gelen mimar ve teknik personellin Akçatekir Mücahitler Caddesi ve otoban arasında kalan bölgede incelemelerini sürdürdüğünü dile getiren Başkan Çay, “Burayı yürüyüş yolları, seyir bankları, spor aletleriyle donatacağız. İçerisindeki sosyal donatı alanlarıyla birlikte ağaçlandırıp peyzajını yapacağız. Parkın projelendirme işlemleri öncesi zemin etüt çalışmaları ve plan korteleri alınarak çalışmalara başlandı. İnşallah en kısa sürede burayı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

15 Ocak 2015 Perşembe 15:55

Adana Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Çay, Pozantı, Akçatekir, Yerel