Akhisarspor İkinci Yarıda Maçlarını Yeni Stadında Oynayacak

Süper Lig ekiplerinden Teleset Mobilya Akhisarspor, ikinci yarıda maçlarını yeni stadında oynayacak.

Süper Lig'de 2012-2013'ten itibaren yer alan Akhisarspor, Akhisar İlçe  Stadı'nın kriterleri karşılamaması nedeniyle iç saha maçlarını Manisa 19 Mayıs  Stadı'nda oynamak zorunda kaldı. Bu kapsamda stat projesi hazırlandı, yapımına da  2014'te başlandı ancak ihaleyi kazanan firmadan kaynaklı problemler nedeniyle  inşaat durdu.
Stat için tekrar yapılan ihalenin ardından spor kompleksinde  çalışmalar da hızlandı. Yeşil-siyahlıların 2017-2018 sezonun ikinci yarısına,  yapımı tamamlanan 12 bin kişilik statta devam etmesi için Manisa Valisi Mustafa  Hakan Güvençer öncülüğünde toplantı yapıldı.
Sağlık, güvenlik ve itfaiye kriterlerinden başarılı geçmesinin  ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gözlemcisi de stada onay verdi. Teleset  Mobilya Akhisarspor, ligin ikinci yarısındaki maçlarını, yeni stadında oynayacak.  Manisa temsilcisinin yeni stadındaki ilk rakibi de Antalyaspor olacak.
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, Akhisar Spor Toto Stadyumu'nun fiziki anlamda bittiğini söyledi.
Stadın, Akhisar ölçeğinde yapılmış en büyük yatırım olduğunu belirten  Hızlı, şöyle konuştu:
"Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 2011'de takas protokolü yaptık,  sonrasında ihalesi gerçekleştirildi. İki aşamada tamamladık. Yaklaşık 100 milyon  liralık bir yatırım oldu ve ülkemizin en iyi statlarından birini Türk sporuna  kazandırdık. Süper Lig ve UEFA kriterleri dahil tüm donanımları uyguladık. TFF  gözlemcisi de burada maç oynayabileceği konusunda görüş bildirdi. Stat 28  Ocak'taki Antalyaspor maçına hazır. Amacımız bu statta Akhisarsporumuzun daha  başarılı olmasını sağlamak."
Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür  eden Hızlı, "Şimdi bize düşen bu tesisin hakkını vermek. Akhisar'ın takımı ve  vatandaşı ile bu stada sahip çıkacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.
  

Kaynak: Skorer

15 Ocak 2018 Pazartesi 15:10

Salih Hızlı, Murat Erat, Akhisar, Manisa, Spor