AKOM 7/24 mesaide

AKOM 7/24 mesaide Ankara Büyükşehir Belediyesi, su taşkınlarına anında ve koordineli bir biçimde müdahale etmek amacıyla Afet Koordinasyon Merkezi kurdu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren akom, 7/24 esasına dayalı hizmet veriyor Son 3 günde 310...

AKOM 7/24 mesaide

Ankara Büyükşehir Belediyesi, su taşkınlarına anında ve koordineli bir biçimde müdahale etmek amacıyla Afet Koordinasyon Merkezi kurdu

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren akom, 7/24 esasına dayalı hizmet veriyor

Son 3 günde 310 su baskınına müdahale için ekiplerin koordinasyonunu sağlayan AKOM, 271 adreste ise hasar tespit çalışması yaptı
Ankara - Başkent'te 9 Nisan Pazar günü başlayan ve hafta sonuna kadar etkili olması beklenen şiddetli yağışlar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın bünyesinde kurulan ve tüm birim yöneticilerinin görevlendirildiği AKOM, 7/24 esasıyla ihbarları değerlendiriyor.

Olası su taşkınlarına karşı hızlı ve etkin müdahale için ekiplerin koordinasyonunu sağlayan Merkez, ilgili birimleri ekipleriyle birlikte kritik noktalarda konuşlandırıyor.

Meteoroloji ile işbirliği

AKOM'un çalışmaları hakkında bilgi veren İtfaiye Müdahale Şube Müdürü Tarık Laçin, şöyle konuştu:

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'ın talimatıyla Ankaralılara daha hızlı ve daha etkin bir hizmet sunabilmek için ASKİ, EGO, Fen İşleri ve İtfaiye birimleri AKOM'da 24 saat esasına göre çalışmaktadır. Büyükşehir sınırları içerisinde, merkez ve ilçelerinde meydana gelebilecek su taşkınlarına anında müdahale edilmesi başta olmak üzere afet sonrasında da ilgili birimlerle kurtarma ve temizlik çalışmalarını koordine ediyoruz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile her 30 dakikada bir iletişime geçerek, gelen güncel bilgiler doğrultusunda araç ve personeli anlık olarak yönlendiriyoruz."

3 günde 310 su baskınına müdahale edildi

Yağışların başladığı Pazar gününden itibaren harekete geçen AKOM, vatandaşlardan gelen ihbarlar karşısında, ekiplerini yönlendirerek olaylara anında müdahale etmeyi sürdürüyor.

Büyükşehir ekipleri son 3 günde 310 su baskınına müdahale ederken, 271 adreste de hasar tespit çalışması gerçekleştirdi.

AKOM 7/24 mesaide - Son Dakika

Kaynak: İHA

13 Haziran 2019 Perşembe 03:30

Afet Koordinasyon Merkezi, İtfaiye, Ankara, Genel