Akşamları Camide Kur'an Öğreniyorlar

Yozgat’ta Damat Hoca Zade Caminde vatandaşlar akşam namazını kıldıktan sonra yatsı namazına kadar camide Kur’an-ı Kerim öğreniyor.

Yozgat’ta Damat Hoca Zade Caminde vatandaşlar akşam namazını kıldıktan sonra yatsı namazına kadar camide Kur’an-ı Kerim öğreniyor.
Akşam namazı için camiye gelen vatandaşlara cami imamı Şevki Uçar tarafından yatsı namazına kadar Kur’an ve dini bilgiler konusunda ders veriliyor. Programa katılan vatandaşlar cami imamı Şevki Uçar’a teşekkür ederek, hem Kur’an-ı hem de dini bilgileri öğrendiklerini ifade etti.
Ali Mühür, isimli vatandaş, yaklaşık bir buçuk ay gibi bir sürede Kur’an-ı Kerimi öğrendiğini belirterek, “Medrese Mahallesinde oturuyorum ve namazlarımı mümkün olduğunca Damat Hoca Zade caminde kılmaya çalışıyorum. Benim gibi namazlarını sürekli camide kılan bir grup arkadaşımızla birlikte akşam namazından yatsı namazına kadar Kur’an öğreniyor ve dini bilgilerimizi gözden geçiriyoruz. Yatsı namazı sonrası da yaklaşık bir saat yine programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu vesile ile cami imamımıza bizlere böylesine güzel bir hizmet sunduğu için teşekkür ediyoruz.” dedi.
Rıza Aslan da emekli olduğunu belirterek, "Kursa başlayalı yaklaşık bir ay oldu. Allah'a şükür bir şeyler öğrendik. İnşallah devam eder. Belli bir yaştan sonra bu zor oluyor ama yine de öğrendik. Dini konularda bilmediğimiz eksikliklerimizi hocamız sayesinde öğreniyoruz." diye konuştu.
Cami imamı Şevki Uçar da akşam namazı sonrası yatsı namazına kadar vatandaşlara Kur’an ve dini bilgiler konusunda ders verdiklerini belirterek yatsı namazından sonra da bir saat daha programa devam ettiklerini söyledi. Uçar, “Kış mevsimi dolayısıyla geceler uzun olduğu için bu programa vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Camimizde her akşam, akşam namazı sonrası yatsıya kadar ve yatsı namazı sonrası yaklaşık bir saat daha vatandaşlarımıza Kur'an-ı Kerim okumayı öğretmeye çalışıyoruz. Sadece Kur'an okutmayı öğretmiyoruz, bunun yanında dini sohbetlerimiz de oluyor. İnsanlarla kaynaşmaya, dini yönden eksikleri, sorunları varsa onları da gidermeye çalışıyoruz. Mutlaka her yerde dini yönden bir eksiklik, bir sıkıntı vardır. Bunun da görevi bize düşüyor. Biz de elimizden geldiği kadarıyla bu sorunları gidermeye çalışıyoruz. Kursumuz fındık mevsimi olan Ağustos ayına kadar devam edecek." dedi.

Kaynak: CİHAN

09 Aralık 2015 Çarşamba 17:25

Yozgat, Politika, Güncel