Aksaray Saldırıda Öldürülen Avukat, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Saldırıda öldürülen avukat, son yolculuğuna uğurlandıAksaray'da boşanma davasındaki müvekkilinin eski eşi Abdurrahman Düzgün (46) tarafından ofisinde tabancayla vurularak öldürülen Avukat İbrahim Ergin (47), bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Saldırıda öldürülen avukat, son yolculuğuna uğurlandı
Aksaray'da boşanma davasındaki müvekkilinin eski eşi Abdurrahman Düzgün (46) tarafından ofisinde tabancayla vurularak öldürülen Avukat İbrahim Ergin (47), bugün son yolculuğuna uğurlandı.
Yeşiltepe beldesinde oturan çiftçi Abdurrahman Düzgün (46), eşinin açtığı dava yaklaşık 6 ay önce sonuçlanıp boşandı Düzgün, dün eşinin boşanma davası avukatı İbrahim Ergin'in, ofisine giderek, Ergin'in hemşehrisi olduğunu söyleyip odasına girdi. Burada Ergin'e 5 el ateş eden Düzgün, odadan çıktıktan sonra aynı tabancayla başına ateş etti. Ergin olay yerinde, Düzgün de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
CÜBBESİ TABUTUNUN ÜZERİNE BIRAKILDI
23 yıllık avukat olan 3 çocuk babası İbrahim Ergin, için bugün Aksaray Adliyesi önünde tören düzenlendi. Ergin'in cenazesi de morgdan alınıp tören alanına getirildi. Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine cübbesi örtüldü. İki genç meslektaşı da tabutunun başında nöbet tuttu. Törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Aksaray Baro Başkanı Erhan Toprak, meslektaşları, ailesi ve yakınları katıldı.
FEVZİOĞLU, SİYASETÇİLERE TEPKİ GÖSTERDİ
Törende konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, siyasetçilere tepki gösterdi. Fevzioğlu, şunları söyledi Buradan Türkiye'yi yöneten, yönetmeye talip olan, yerelde ve genelde tüm siyasetçilere seslenmek istiyorum; siz oturduğunuz makamlarda, sizin gibi düşünmeyenleri hainlikle suçladığınızda içinde şiddeti barındıran başkaları, eline silah alıyor. Siz, birbirinize sövdüğünüzde başkaları birbirini öldürüyor. Anne ve babalar, evlatlarınızı şiddet eğilimli yetiştirdiğinizde, başkalarının canın alıyor.
'BABASINA, SANAYİDE ÇIKARLIK YAPIYORUM' DİYE KANDIRIP, LİSEYİ BİTİRMİŞ
Tepkisini sürdüren Fevzioğlu, öldürülen Ergin'in, liseyi babasından gizli okuyup bitirdiğini belirtti. Fevzioğlu, Acaba hepiniz biliyor musunuz; İbrahim Bey, liseyi babasından kaçak, sanayiye çıraklığa gidiyorum diye sabahleyin işçi tulumunu giyip evden çıkarak ve yolda okul formasını giyerek okulu bitirmiş. Biz iyi insan olma eğitimini nasıl vereceğimizi konuşmalıyız. Hukuk camiasının, Aksaray'ın, milletimizin başı sağ olsunö. diye konuştu.
BABASI İÇİN DUA İSTEDİ
Öldürülen İbrahim Ergin'in oğlu doktor Mehmet Emin Ergin de, babasının çok iyi bir baba, iyi bir avukat ve iyi bir eş olduğunu belirtti. Babasının vatanını, milletini seven bir kişi olduğunu ifade eden Ergin, Biz 3 kardeşiz. Babam vatanını, milletini çok severdi. Bu ülke için gerçekten gecesini, gündüzüne katarak gerek sosyal medyada, gerek diğer yerlerde hep fikirlerini paylaşırdı. Bu ülkeye bizim yararlı birer fert olmamız için elinden geleni yaptı. Ben doktor oldum. Küçük kardeşim diş hekimi, diğer kardeşim fizyoterapist oldu. Milletimize, milletimize devletimize hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. dedi.
Babasının başına gelen saldırının gerek avukatlık, gerekse başka mesleklerde olmaması gerektiğini belirten Ergin, törene katılanlardan babası için dua etmelerini istedi.
Törenin ardından Ergin, cenazesi meslektaşlarının omuzundan araca taşındı. Ardından da Somunca Baba Külliyesi'ne getirildi. Avukatlarda, Metin Fevzioğlu eşliğinde adliyeden, olayın gerçekleştiği Ergin'in ofisinin bulunduğu binaya kadar yürüyüş yaparak, saldırıya tepkilerini gösterdi. Ergin'in cenazesi ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Ervah Mezarlığı'nda toprağa verildi. Saldırgan Abdurrahman Düzgün'ün cenazesinin de Yeşiltepe Beldesi'nde toprağa verildi.
Aksaray Saldırıda Öldürülen Avukat, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kaynak: DHA

30 Nisan 2019 Salı 19:25

Aksaray, Güncel