Aktör Tony Jaa, İstanbul'da

Tony Jaa: 'James Bond'a da konu olmuş güzel İstanbul'da çekilecek bir filmde oynamak isterim. Bu benim rüyam'

Muay Thai ustası ve aktör Tony Jaa, ilk defa geldiği İstanbul'dan çok etkilendiğini belirterek, "James Bond'a da konu olmuş güzel İstanbul'da çekilecek bir filmde oynamak isterim. Bu benim rüyam" dedi.

Çırağan Kempinski'de basın mensuplarına Muay Thai dövüş tekniklerini içeren bir gösteri sunan Taylandlı aktör, Bruce Lee, Jackie Chan ve Jet Lee gibi aktörleri ustaları olarak gördüğünü söyledi. 

Bruce Lee'nin kendine has stilini, Jackie Chan'ın espritüelliğini ve Jet Lee'nin kuvvetini kendisinde birleştirmek istediğini anlatan Jaa, bu kişileri kendi kahramanları olarak gördüğünü dile getirdi. 

Jaa, dövüş sanatını Tayland'da bir tapınakta öğrendiğini ifade ederek, bu dövüş sanatının ülkesi için tarihi ve kültürel öneminin altını çizdi. 

Tony Jaa, "Muay Thai kralı, tapınakları, Buda'yı, insanları ve kültürü korumak için binlerce yıl önce ortaya çıktı. Ben Muay Thai'den arkadaşlığı, arkadaş kazanmayı öğrendim. Muay Thai birleştiricidir. Muay Thai'nin kendisi de kalple öğreniliyor" diye konuştu. 

Gelecek yıl gösterime girecek Hollywood yapımı "Skin Trade", "Hızlı ve Öfkeli 7", "Kickboxer" filmlerinde rol alan Jaa, sinema çevrelerinde "geleceğin Jackie Chan'ı" olarak nitelendiriliyor. - İstanbul

Kaynak: AA

16 Ekim 2014 Perşembe 18:14

Jackie Chan, Bruce Lee, James Bond, İstanbul, Kültür Sanat