Aktüel Görüntülerle) Taksim'e Gelen İlk Grup Kazancı Yokuşuna Çelenk Bıraktı

Gülseli KENARLI - Güven USTA - İstanbul DHA 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde HAK-İŞ, Taksim Meydanı'nda Kazancı Yokuşu'na çelenk bıraktı.

Gülseli KENARLI - Güven USTA - İstanbul DHA 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde HAK-İŞ, Taksim Meydanı'nda Kazancı Yokuşu'na çelenk bıraktı. 1 Mayıs 1977'deki kutlamalarda hayatını kaybedenlerin anısına karanfil bırakan grup daha sonra Cumhuriyet Anıtı'na yürüyüşe geçti. Anıt önünde toplanan grup adına basın açıklaması okundu.
HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman, grup adına bir açıklama yaparak, "Bugün Taksim'den, 81 ilden, tüm Türkiye'den sesleniyoruz. Bizler haklarımız için, özgürlüklerimiz için, demokrasi için, adil bir dünya için alanlardayız. Özgürlükçü, katılımcı, sivil ve demokratik yeni Türkiye için birlikteyiz. Din, vicdan ve fikir özgürlüğünün, toplumun her kesimine hakim kılınması için alanlardayız. Bizler sosyal devlet, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için 1 Mayıs 2019'da Taksim başta olmak üzere tüm yurtta alanlardayız" dedi. Açıklamanın ardından grup Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. 
Görüntü Dökümü:
----------------------
Grubun yürümesi
Grubun Kazancı Yokuşu'na karanfil bırakması 
Grubun Cumhuriyet Anıtı'nda görüntüsü
Basın açıklaması
Anıta çelenk bırakılması
Detaylar

Kaynak: DHA

01 Mayıs 2019 Çarşamba 10:13

İstanbul, Kazancı Yokuşu, Taksim, Güncel