Akyüz: Kalıcı Başarının Sağlanması İçin Okul Öncesi Eğitim Önemli

Yozgat'ın Kadışehri Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Şeref Akyüz, eğitimde kalıcı başarının sağlanması için okul öncesi eğitimin önemli olduğunu söyledi.

Yozgat'ın Kadışehri Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Şeref Akyüz, eğitimde kalıcı başarının sağlanması için okul öncesi eğitimin önemli olduğunu söyledi.

Kadışehri Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından, okul öncesi eğitimin önemini tüm kesimlere aktarılması ve daha bilinçli bir toplum hedeflenmesi amacıyla öğretmen ve velilere yönelik 'Okul öncesi eğitimde anne-öğretmen-öğrenci işbirliği projesi' kapsamında seminer düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu seminerde konuşma yapan Kadışehri Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Şeref Akyüz, eğitimin önemine değindi. Akyüz, "Hepimiz, anne ve babalar olarak ortak dileğimiz yarınlarımız olan çocuklarımızın eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamaları ve iyi bir meslek sahibi olmalarıdır. Bugün burada 'öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği projesi' kapsamında 'Persona TR'aracılığı ile sertifikasyon çalışması yapılmış ve başarılı olan katılımcılardan 127 kişiye sertifika verilmiştir. İçişleri Bakanlığı Dernekler Şubesi tarafından Türkiye'deki illere yönelik açılan bu projeye yaklaşık bin civarında dernek başvuruda bulundu. Bu başvurulardan 100 proje arasına girme başarısını Kadışehri Eğitim Gönüllüleri Derneğimiz göstermiştir. 900 proje ise kabul görmemiştir. Bu vesile ile projede emeği geçen başta İlçe Kaymakamımız Ali Doğan'a İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Günaydın ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından proje kapsamında 'Persona TR' aracılığı ile sertifikasyon çalışmasına katılan ve başarılı olan katılımcılara sertifika verildi.

Kaynak: CHA

04 Ekim 2013 Cuma 15:55

Yerel