Alaçam dağlarında 7 hektarlık orman kül oldu

Alaçam dağlarında 7 hektarlık orman kül olduBALIKESİR - Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bulunan Alaçam Dağları'nda başlayan yangın söndürme çalışmaları 7 helikopterle sürdürülüyor.

Alaçam dağlarında 7 hektarlık orman kül oldu
BALIKESİR - Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bulunan Alaçam Dağları'nda başlayan yangın söndürme çalışmaları 7 helikopterle sürdürülüyor. İlk belirlemelere göre 7 hektarlık alan kül oldu.

Olay yerine giden Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan yaptığı açıklamada "Alaçam bölgemizdeki yangın haberini aldık. Orman ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yapıyorlar. Şuan da 7 helikopterle müdahale ediliyor. Köyün çok yakınında olması nedeniyle yerleşim yerlerini de tehdit ettiği için endişe duyduk. Onun için tedbirlerimizi alıyoruz. İnşallah yangın sıçramaz diye düşünüyoruz. Yangın kontrol altına alınmak üzere. Burada bütün ekipler, Bölge müdür yardımcısı ve bizlerde Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi olarak arazözlerimizi gönderdik. Köylerdeki su tankerleri de geldi onlarında çok faydası oluyor. Yangının çıkış sebebiyle ilgili bir rapor çıkmadı ama bir gerilim hattı geçiyor oradan. Bir kablo koptuğu söyleniyor. Yangının söndürülmesinden sonra her şey netleşecek"dedi.

Alaçam dağlarında 7 hektarlık orman kül oldu - Son Dakika

Kaynak: İHA

12 Ağustos 2019 Pazartesi 17:32

Ramazan BahçavanBalıkesirDursunbeyAlaçam
YORUMLAR