Alaplı'da 'Akıl Oyunları Sınıfı' Açıldı

Alaplı ilçesi Gümeli ve Mollabey ilkokul ve ortaokulunda açılan 'Akıl oyunları Sınıfı'nda öğrenciler, Türk oyunlarıyla zekalarını geliştirerek zihinsel becerilerini arttıracak.

Alaplı ilçesi Gümeli ve Mollabey ilkokul ve ortaokulunda açılan "Akıl oyunları Sınıfı"nda öğrenciler, Türk oyunlarıyla zekalarını geliştirerek zihinsel becerilerini arttıracak.
Okul Müdürü Soner Arslanoğlu, "Akıl oyunları Sınıfı" açılış töreninde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yıl 20 okulda başlatığı akıl oyunları sınıflarından Alaplı'da 2 okulda uygulanmaya başladığını söyledi.
Akıl oyunları sınıfının gelenek ve göreneklere göre Türk oyunlarıyla donatıldığını ifade eden Arslanoğlu, şöyle konuştu:
"Akıl oyunları projesinde yer alan oyunlarımız gelenek ve göreneklerimizden olup, Türk oyunlarını fazla olduğu bir projedir. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz planlama,organizasyon,dikkat,odaklanma ve ayırt etme gibi zihinsel becerilerini geliştirmekle kalmaz aynı zamanda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme azim, empati, direnme ve mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili faktörleri kazanmasını sağlayacaktır. Zeka oyunları aile bireylerinin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Zeka oyunları hafızayı gücendirecek ilgi ve yeteneklerimizin doğrultusunda gelişmemize katkı sağlayacaktır."
Kaymakam Saim Eskioğlu da, sınıfı açmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, akıl oyunları sınıfının öğrencilerin gelişimine yardımcı olacağını ifade etti.

Kaynak: AA

12 Şubat 2018 Pazartesi 20:12

Gümeli, Alaplı, Politika, Güncel