Alaplı'dan Kısa Kısa

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, köpek barınma eviyle ilgili kaynak sorununu aştıkları zaman bir barınma evi yapacaklarını bildirdi.

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, köpek barınma eviyle ilgili kaynak sorununu aştıkları zaman bir barınma evi yapacaklarını bildirdi.

Eskioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede sokak köpekleriyle ilgili belediye ile bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Toplanan sokak köpeklerini Ereğli Belediyesi hayvan barınma evine gönderdiklerini ifade eden Eskioğlu, şöyle konuştu:

"Sokak köpekleriyle ilgi çok şikayetler alıyoruz. Bu sorunu çözmek için Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile bir toplantı yaptık. Belediye Başkanımız bu konu bir veteriner görevlendirdi. Bir kaynak sorunu var. Bu sorunu aştığımız zaman köpekler için bir barınak yapacağız. Şu anda Ereğli Belediye Başkanı ile görüşerek sokak köpeklerini Ereğli Hayvan Sevenler Derneği üzerinden Ereğli hayvan barınma evine göndereceğiz. İnşallah bu sorunu en kısa sürede çözeceğiz. "

Alaplı'da Turizm Haftası kutlandı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Turizm Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, iç fındık ve fındık kabuğundan yapılan pasta ve keklerle yarışma yapıldı.

Kaymakam Saim Eskioğlu, Alaplı İMKB Anadolu Lisesinin bahçesinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, turizmle ilgili ilçenin liselerinin yanı sıra üniversitede bölüm olmamasının eksiklik olduğunu belirterek, turizmin en önemli sektörlerden biri haline geldiğini dile getirdi.

Etkinlikte, fındıktan yapılan pasta ve keklerle yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kaynak: AA

27 Nisan 2018 Cuma 14:53

Turizm Haftası, Saim Eskioğlu, Nuri Tekin, Alaplı, Politika, Güncel