Algem Yaşlıları Unutmadı

Altıeylül Belediyesine bağlı Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) Altıeylül ilçe sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunmaya devam ediyor.

Altıeylül Belediyesine bağlı Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) Altıeylül ilçe sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunmaya devam ediyor.
Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Özen ve Mehmet Kelemençe Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar Bakımevinde yaşayan yaşlı vatandaşları ziyaret ederek yalnız olmadıklarını hissettirdi. Altıeylül Gelişim Merkezi kimsesizlere sahip çıkmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar Bakımevine yapılan ziyarette konuşan Altıeylül Belediye Başkan Vekili Mehmet Kelemençe "Yaşlılarımızın gönüllerini almak için buradayız. ALGEM adı altında çeşitli etkinlikler yaparak ziyaretlerimizi devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.
Altıeylül Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler'den sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, ALGEM'i merak eden yaşlılara ALGEM hakkında bilgi verdi. Özen; "Altıeylül Gelişim Merkezi, Gaziosman Paşa mahallemizde kültür ve sosyal işlere bağlı birimimiz. Burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunuyoruz. Ayrıca meslek edindirme kurslarımız var. Eğitim veren 13 kursumuz bulunuyor. Bu kurslarda eğitim alan 292 kursiyerimiz var. Ekiplerimiz bizzat gidip ihtiyaç sahiplerini yerinde tespit ediyor. Uygun görüldüğü takdirde her türlü desteği veriyoruz" dedi.
Ziyaret sırasında huzurevinde kalan yaşlılar, şarkılarla türkülerle ziyaretten duydukları mutluluklarını dile getirirken bu etkinlik ve ziyaretlerin devam etmesini istediler. Yaşlıları isteği üzerine Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Altıeylül Müzik Topluluğu ile uygun bir zamanda Türk halk ve sanat müziği programı organize edileceğini söyledi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

14 Aralık 2017 Perşembe 16:30

Ahmet Özen, Altıeylül, Yaşam