Ali Babacan AK Parti'den istifa etti, sosyal medya sallandı!

Ali Babacan'ın kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etmesi ve istifa metninde yeni parti hazırlıklarına dair ilk resmi açıklamasını yapması sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Gelişme Twitter'da kısa sürede TT oldu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, kurucusu AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etti. Babacan istifasını duyurduğu metinde yeni parti hazırlıklarına ilişkin ilk resmi açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.

14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan, AK Parti hükümetlerinde 13 yıl boyunca ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı görevlerini üstlenen Ali Babacan'ın istifa kararı ve yeni parti hazırlıklarına dair ilk resmi açıklmasını yapması sosyal medyayı da salladı.

Ali Babacan'la ilgili gelişme hakkında birçok Twitter kullanıcısı yorum yağdırırken, gündemi sarsan karar kısa sürede TT olmayı başardı.

İşte Twitter'daki o yorumlardan bazıları;

Ali Babacan AK Parti'den istifa etti, sosyal medya sallandı! - Son Dakika
08 Temmuz 2019 Pazartesi 14:06

Ali Babacan, AK Parti, Politika, Güncel