Ali Babacan'dan rapçi Şanışer'in Susamam şarkısına ilk yorum: Etkilendim doğrusu

Yeni parti kuracağını bugün resmen açıklayan eski başbakan yardımcısı Ali Babacan, Şanışer'in 17 rapçi ile birlikte toplumsal konuları işlediği 'Susamam' isimli şarkıdan etkilendiğini ve bu konuyla ilgili çalıştıklarını söyledi.

Bugün yayımlanan röportajda yeni parti kuracağını açıklayan eski başbakan yardımcısı ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı Ali Babacan, rapçi Şanışer'in yaptığı 'Susamam' şarkısıyla ilgili düşüncelerini anlattı.

"ÇOK GÜZEL HAZIRLANMIŞ"

Yeni partinin kurulması sürecinde gençlerle de görüştüklerini söyleyen Ali Babacan, Karar gazetesinde çalışan gazetecilerin 'Susamam' şarkısıyla ilgili sorusuna, "Çok güzel hazırlanmış. Sorunlar ve kaygılar gayet güzel işleniyor. Harekete geçilmezse, bir şey yapılmazsa, susulursa olacaklardan herkesin sorumlu olduğu vurgulanıyor. Etkilendim doğrusu. Biz de susmadık. Susamadık. Karar verdik ve çalışıyoruz" yanıtını verdi.

SUSAMAM ŞARKISI TÜRKİYE'YE DAMGA VURDU

Rapçi Şanışer'in 17 şarkıcıyla birlikte söylediği Susamam şarkısına çektiği 14 dakika 55 saniyelik klip Türkiye'de sosyal medyanın gündemine oturdu. Kısa sürede Twitter'da trend olan hatta izlenme rekoru kıran klibe Celil Nalçakan, Gonca Vuslateri, Fırat Tanış, Hayko Cepkin gibi ünlü isimlerden destek geldi.

KAFTANCIOĞLU DESTEK OLDU

Hakkında 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, karar sonrası Twitter'dan son günlerin popüler rap parçası "Susamam" için "Gençler bugün ve daima ben de" demişti.

HAMZA DAĞ'DAN TEPKİ GELMİŞTİ

Destek mesajlarının yanı sıra tepkilerin de odağında olan Susamam şarkısına son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Hamza Dağ'dan bir eleştiri gelmişti. Dağ, şarkı için "Sanat, provokasyonun ve siyasi manipülasyonun aracı olmamalıdır" yorumunu yapmıştı.

RAPCİ MİRAC'DAN HDP VE FETÖ AÇIKLAMASI

Klipte #sokak bölümünü seslendiren Mirac, "HDP ve FETÖ bağlantılı kişiler şarkıyı paylaşmasın" sözlerinin tepki çekmesi üzerine yeni açıklama yapmıştı. Mirac kişisel Twitter hesabından yayınladığı videoda şu ifadeleri kullanmıştı: "Kırdığım tüm insanlardan özür dilerim. Ben de özgür bir insan olarak bazı parti ve ideojilere uzak durma ve doğru bulmama hakkını kullanabilirim. Şimdi tehdit ve baskılarınızı üzerimden çekin ve beni özgür insan haklarımla baş başa bırakın."

Mirac
Ali Babacan'dan rapçi Şanışer'in Susamam şarkısına ilk yorum: Etkilendim doğrusu - Son Dakika
Ünlü isimler, şarkısında toplumsal sorunları ele alan Şanışer'e destek oldu Ünlü isimler, şarkısında toplumsal sorunları ele alan Şanışer'e destek olduSusamam'da yer alan rapçi Mirac'tan yeni 'HDP' açıklaması Susamam'da yer alan rapçi Mirac'tan yeni 'HDP' açıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan Susamam şarkısına eleştiri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan Susamam şarkısına eleştiriAli Babacan yeni parti için net konuştu: 2020'ye kalmadan partiyi kuracağız Ali Babacan yeni parti için net konuştu: 2020'ye kalmadan partiyi kuracağızYeni parti hazırlığındaki Ali Babacan'dan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu açıklaması Yeni parti hazırlığındaki Ali Babacan'dan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu açıklaması
10 Eylül 2019 Salı 09:36

Ali Babacan, Hamza Dağ, Şanışer, Magazin, Politika, Güncel
YORUMLAR (7)
 • Turgay : Sanki 12 yıl boyunca bu ülkede ekonomiyi başkası yönetti. Şaka gibi gerçekten , siyasilerin bu yüzsüzlüğü beni öldürecek. Allah hepinizi bildiği gibi yapsın...
  Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
 • 1453Kartalı : türkiyenin gündemine oturduğunuda nerden çıkardınız??? kaynak nedir? paralı askerlerin gönüllüleri alt ettiği nerde görülmüş?
  Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
 • SUSAMAMM : AKP DEN TEPKİ GELMESİNE ZERRE ŞAŞIRMADIM DOGRUSU ... DİKKATLİCE İZLEDİĞİNİZDE MEDYAYI OLANI BİTENİ GERÇEKLERİ DUYUNCA TEPKİ GÖSTEREN BUNLARA PROVOKASYON DİYEN HEP AKP ... ENTERESAN DEĞİL Mİ !!!
  Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
 • ozaman kess : bu devlete söven kötülüğünü düşünen herşeyin yanındasınız asıl enteresan bu değilmi ?
  0 0 Yayından Kaldır