Alman Mühendisin Evinden Sentetik Uyuşturucu Skunk ve Kullanma Talimatı Çıktı

Muğla'da yaşayan Alman uyruklu bilgisayar mühendisinin evinde, özel ambalajda sentetik uyuşturucu 'skunk' bulundu. Ambalajın üzerindeki logo ve kullanma tarifi dikkat çekti.

Muğla'da yaşayan Alman uyruklu bilgisayar mühendisi T.M.N.'nin (25) evinde, özel ambalajda sentetik uyuşturucu 'skunk' ele geçirildi.

Ambalajın üzerindeki logo ve kullanma tarifi dikkat çekti. Gözaltına alınan şüpheli, mahkemece tutuklandı. (Skunk, çok çabuk halüsinasyon etkisi gösterebilen, esrardan daha güçlü ve beyin ölümüne daha hızlı götüren maddedir.)

OPERASYON YAPILDI

İl Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Dalaman ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirtilen Alman uyruklu bilgisayar mühendisi T.M.N.'nin evine, dün sabah operasyon düzenledi.

KULLANMA TARİFİ HAZIRLAMIŞ

Operasyonda, 1 uyuşturucu öğütme aparatı, 297 kenevir tohumu, 1 hassas terazi, 30 reçine esrar, 165 gram skunk ele geçirildi. Ele geçirilen skunk'ın özel ambalajlandığı ve paketin üzerinde de logoyla, kullanma tarifi yazdığı görüldü.

MAHKEME HİÇ ACIMADI

Gözaltına alınan T.M.N., emniyetteki işlemlerinin ardından aynı gün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

SKUNK NEDİR?

'Kokarca' bitkisi olarak bilinen skunk, ağır ve kötü bir kokuya sahip. Skunk maddesi melez bir niteliğe sahip. Skunkın tohumu, esrarın hammaddesi hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesiyle geliştiriliyor. Uyuşturucu satıcıları, skunkı 'kimyevi değil, organik' diyerek kurbanlarına pazarlıyor.

BEYİN ÖLÜMÜNE GÖTÜRÜYOR

Skunk, çok çabuk halüsinasyon etkisi gösterebilen, esrardan daha güçlü ve beyin ölümüne daha hızlı götüren maddedir. Esrarın bir türü olan Skunk , uyuşturucu olarak esrara göre daha güçlüdür. Jamaika ve Bonzai gibi sentetik esrar türevlerinin beyne zararı da gücü ile ilgilidir. Yani esrar cinsi uyuşturucu maddelerin etki gücü arttıkça beyne zararı ve dolayısı ile psikiyatrik bozukluk ve akıl hastalıklarına yol açma olasılığı da artmaktadır.

Alman Mühendisin Evinden Sentetik Uyuşturucu Skunk ve Kullanma Talimatı Çıktı
20 Ağustos 2018 Pazartesi 14:23

Bilgisayar, Muğla, Güncel