Euronews.com

Koronavirüs Almanya'ya da sıçradı

Almanya'da Bavyera eyaletinin sağlık bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Starnberg bölgesindeki 1 kişiye yeni tip koronavirüsün bulaştığı bildirildi.

Almanya'da ilk kez Çin'in Vuhan şehrinden yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) vakasına rastlandı. Bavyera eyaletinin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Starnberg bölgesindeki 1 kişiye yeni tip koronavirüsün bulaştığı bildirildi. Almanya'da ilk kez Çin'in Vuhan şehrinden yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) vakasına rastlandı.

1 KİŞİYE BULAŞTI

Bavyera eyaletinin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Starnberg bölgesindeki 1 kişiye yeni tip koronavirüsün bulaştığı bildirildi.

DURUMU İYİ

Eyaletin Sağlık ve Gıda Dairesinde oluşturan "enfeksiyon çalışma grubu", bu kişinin hastanede iyi durumda olduğu, karantinaya alındığı ve izlendiği bilgisini paylaştı.

BULAŞMA RİSKİ "DÜŞÜK" OLARAK BELİRLENDİ

Hastanın yakın temas halindeki kişilerin kapsamlı aydınlatıldığı ve olası belirtiler, hijyen önlemleri ve hangi yollarla virüsün bulaşacağına ilişkin bilgiler verildiği aktarılan açıklamada, şu an için Bavyera eyaletindekilere yeni tip koronavirüsün bulaşma riskinin "düşük" olarak görüldüğü kaydedildi.

106 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İlk olarak 12 Aralık'ta Vuhan'da tespit edilen yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) salgını nedeniyle Çin genelinde can kaybı 106'ya, virüsün bulaştığı kişi sayısı 4 bin 515'e yükselmişti.

Koronavirüs Almanya'ya da sıçradı - Son Dakika Dünya
Çin, koronavirüs için 1,63 milyar dolar bütçe ayırdı Çin, koronavirüs için 1,63 milyar dolar bütçe ayırdıÇin'in başkenti Pekin'de koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti! Çin'in başkenti Pekin'de koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti!Trump'tan yeni tip koronavirüs konusunda Çin'e yardım teklifi Trump'tan yeni tip koronavirüs konusunda Çin'e yardım teklifiSağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs açıklaması: Kesin koronavirüsü tanısı olan bir hastamız yok Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs açıklaması: Kesin koronavirüsü tanısı olan bir hastamız yokAksaray'da koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alınan Çinli turistler temiz çıktı Aksaray'da koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alınan Çinli turistler temiz çıktı

Kaynak: Euronews.com

28 Ocak 2020 Salı 09:15

Çin Halk Cumhuriyeti, Almanya, Wuhan, Sağlık, Dünya, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika