Amatör Sporcular Ödüllendirildi

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen törende ödüller sahiplerini buldu.

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen törende ödüller sahiplerini buldu.

Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Salonu'nda gerçekleştirilen törene, Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, sporcular ve antrenörler katıldı.

Törende, Muğla'nın spor konusunda bir vizyonu olduğunu belirten Vali Çiçek, spor turizmini canlandırmak ve en iyi hale getirme hedefinde olduklarını söyledi.

Turizm çeşitliliğini artırmak için sporun en iyi koşullarda yapılmasını sağlamak için çalışma yürüttüklerini belirten Çiçek, şöyle konuştu:

"Deniz, hava ve karada her türlü sporun yapılması için imkanlara sahibiz. İl genelinde çeşitli saha, spor salonu ve yüzme havuzu gibi tesisleri yaygınlaştırarak fiziki alt yapımızı geliştirdik. Yamaç paraşütü, trekking, dağcılık, bisiklet sporu bireysel ve kitlesel bütün sporların Muğla'da en iyi şekilde yapılabileceğine inanmış insan kaynağımız var."

Muğla en önemli hedeflerinin olimpiyat adaylarını yetiştirmek olduğunu kaydeden Çiçek, "Her alanda uluslararası müsabakalarda mücadele edecek sporcuların Muğla'dan çıkacağına inanıyorum" dedi.

Muğla genelinde dünya çapında dereceye giren sporcuların olduğuna dikkati çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise genç nüfusun spor konusunda küçük yaştan eğitilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise sporda tesislerin, sahaların, salonların öneminin çok büyük olduğunu ifade etti.

Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top ise, Muğla'da 12 bine yakın faal sporcu arasında dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu ve Türkiye'de dereceye giren başarılı sporculara ödül verileceğini söyledi.

Top, spora verdiği destekten dolayı Muğla Valisi Amir Çiçek ve ilgililere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Okçuluk Dünya Şampiyonu Yeşim Bostan, Karate Dünya Şampiyonu Kayra Sezgin ve Dakar Rallisi'nde Türkiye ve Muğla'yı temsil eden Serkan Özdemir'e ödülleri Vali Çiçek tarafından verildi.

Kaynak: AA

19 Aralık 2015 Cumartesi 16:17

Mansur Harmandar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Menteşe, Amir Çiçek, Yerel