Yaşlı kadının ambulans çağrısı cevapsız kaldı! İddialar üzerine inceleme başlatıldı

Kahramanmaraş'ta iddiaya göre evde bakım hizmeti alan yaşlı kadına ambulans hizmeti verilmedi. Hasta kadın, otomobilin arka koltuğunda hastaneye götürülürken, İl Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde yaşayan ve 6 ay önce beyin ameliyatı olduğu için evde bakım hizmeti alan Aysel Çapar'a (67), iddiaya göre hastaneye götürülmesi için ambulans tahsis edilmedi. Yakınları tarafından otomobil ile götürüldüğü hastanede tedaviye alınan Çapar'ın hayati tehlikesi sürerken, İl Sağlık Müdürlüğü'nün olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

AMBULANS GÖNDERİLMEDİ

Yeni Mahalle'de yaşayan ve geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında evde bakım hizmeti alan Aysel Çapar'ı kontrol etmek için eve gelen doktor, Çapar'ın beyin kanaması geçirdiğini ve acilen Kahramanmaraş'a götürülmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Aysel Çapar'ın eşi Şükrü Çapar, iddiaya göre, Göksun Devlet Hastanesi'nden ambulans istedi ancak bir sonuç alamadı.

OTOMOBİLİN ARKA KOLTUĞUNDA GÖTÜRÜLDÜ

Bunun üzerine Aysel Çapar, yakınları tarafından evden bir çarşafla çıkarılıp otomobilin arka koltuğuna yatırılarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne (KSÜ) götürüldü.

İNCELEME BAŞLATILDI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan Aysel Çapar'ın yaşadıklarıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı ve aileyle görüşüp süreç hakkında bilgi aldığı belirtildi.

Kaynak: DHA
02 Ağustos 2020 Pazar 10:44
YORUMLAR (11)
  • kemal çelebi : ulkece zor gunler yaşıyoruz.. sağlık personelleride ekipmanlarıda yoğun baskı altındalar.. olayda kasıt olduğunu sanmıyorum.. boylesi gunlerde birbirimizi idare etmeliyiz.. elbirliğiyle bu zor gunleri atlatıcaz inşallah.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Dr muslum : Gecmis olsun, amca bilemeden yanlış yeri aramış, 112 yi çevirmek gerekiyor , hastana santrali yönlendirmeli numarayı
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika