Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Grup Şampiyonası

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Grup yarışmalarına katılan Adana karması 5 altın 2 gümüş madalya elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Grup yarışmalarına katılan Adana karması 5 altın 2 gümüş madalya elde etti.

Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, Karaman Kemal Kaynaş Stadı Süreyya Ayhan Atletizm Tesisleri'nde gerçekleştirilen müsabakalara Adana karması olarak 10 kız 10 erkek toplam 20 sporcu ile katıldıklarını belirtti.

Karaman'da gerçekleştirilen yarışmalara Adana'nın yanı sıra, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Kahramanmaraş ve Osmaniye ilerinden 157 sporcunun katıldığını belirten Uğur, yarışma hakkında şunları söyledi:

"Müsabakalar sonucunda kızlarda Çiğdem Kaplan 100 metrede birinci, yüksek atlama Pelin Gülekçi birinci,100 metre engelli Elif Duman ikinci olmuştur. Erkeklerde 100 ve 300 metrede Berkin Önal birinci, yüksek atlamada Ahmet Keskin birinci, 100 metre engelli Görkem Kaya ikinci oldu.Ayrıca erkek takımı 4x100 bayrak yarışında takım olarak ikinci oldu. Bu derecelerle hem kız hem de erkek takımı finallere gitmeye hak kazandı. Başta her zaman desteğini gördüğümüz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak olmak üzere, sporcu ve antrenörleri kutluyorum."

İl karması sporcularını yarışmalara Mehmet Gardiyanoğlu, Durmuş Kafalı, Yunus Karataş ve Nuray Sev Özdemir 'nin hazırladığını ifade eden Uğur, Adanalı atletlerin son yıllarda ülke genelinde önemli başarılar elde ettiklerini, hedeflerinin milli takımlara daha çok sporcu kazandırmak olduğunu sözlerini ekledi. - Adana

Kaynak: İHA
30 Mart 2016 Çarşamba 12:13
YORUMLAR

Son Dakika