Ağabeyinin 3'üncü kattan attığı 2,5 aylık çınar bebek öldü

Ankara'da, 11 yaşındaki Çakır A.'nın 3'üncü kattaki evlerinin penceresinden attığı 2,5 aylık kardeşi Çınar A., yaşamını yitirdi. Ağabey ise gözetim altına alındı.

Ankara'da, 11 yaşındaki Çakır A.'nın 3'üncü kattaki evlerinin penceresinden attığı 2,5 aylık kardeşi Çınar A., ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olay sonrası gözetim altına alınan Çakır A., polisteki ifadesinin ardından, devlet korumasına alınıp, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sevgi Evleri'ne yerleştirildi.

KARDEŞİNİ PENCEREDEN BOŞLUĞA BIRAKTI

Olay, saat 02.00 sıralarında Mamak ilçesi Bahçeleriçi Mahallesi Mamak Caddesi'nde meydana geldi. Aytunç ve Tülay A. çiftinin 3 çocuğundan ortancası Çakır A., annesi elini yıkamak için lavaboya gittikten sonra kardeşi Çınar A.'yı 3'üncü kattaki evlerinin penceresinden boşluğa bıraktı. Lavabodan çıktıktan sonra oğlunun elinde Çınar bebeğin battaniyesini gören Tülay A., pencereden dışarı baktığında şoka girdi. Bebeğini aşağıda kanlar içinde gören Tülay A., gözyaşları içinde çevredekilerden yardım istedi. İhbar üzerine adrese sağlık ekipleri sevk edildi. Çınar bebek, gelen ambulansla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı. Çınar A., burada doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

ÇOCUK GÖZETİM ALTINA ALINDI

Olay sonrası gözetim altına alınan Çakır A., polisteki ifadesinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sevgi Evleri'ne yerleştirildi. Çınar bebeğin cenazesi ise adli tıp kurumunda yapılacak otopsinin ardından toprağa verilecek.

"NASIL BÖYLE BİR ŞEY OLDU BİLMİYORUZ"

Aileyi uzun zamandır tanıdığını belirten komşusu Mehmet Sağıroğlu, Annesi çocuğunu emzirmiş, lavaboya gitmiş. Çıktığında da Çakır'ın elinde battaniyeyi görmüş. 'Çınar üşür oğlum, niye aldın bunu' demiş. Çakır da 'Artık üşümez, nefes almıyor çünkü' demiş. Annesi sonra aşağı bakıyor, çocuğunu görünce feryat figan olmuş. Çakır'ı da, bebeği de ailesini de tanıyorduk. Çakır öyle bir çocuk da değildi aslında. Nasıl bir gaflete düştü bilmiyorum. Sabahtan beri üzüntü içindeyiz. Bizim de 6 aylık bir çocuğumuz var, 'Birlikte büyüyecekler, birlikte oynayacaklar' diyorduk. Kardeşini de seviyordu çocuk, nasıl böyle bir şey oldu Bilmiyoruz dedi.

Ağabeyinin 3'üncü kattan attığı 2,5 aylık çınar bebek öldü - Son Dakika

Kaynak: DHA

06 Ekim 2019 Pazar 16:04

Sevgi Evleri, Ankara, Çınar, 3. Sayfa
YORUMLAR (14)
 • xxx : Çocuklar arası dengeyi kuramazsan zor birde çok çocuk büyütemezsin heleki bu zamanda hiçbirini mutlu edemezsin şuan birnbir türlü şey var nereden nereye.Tek çocuk bile zor.
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Burcu : Evde kurtlar vadisi dizisiyle büyümüş bir çocuk olduğunu düşündüm yaşını ve ismini görünce nedense
  Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
 • My : Anne ve baba 2 çocuğa eşit davranmayıp ciddi kıskançlığa sebep olmuş olabilir çünkü battaniyeyi niye aldın üşür diyor yani anne direk eleştirme modunda 2 çocuğa da yazık olmuş
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Şüpheli durum : Kesinlikle araştırmalı Psikiyatri uzmanı olarak kesinlikle çok çok zor bi ihtimal olduğunu düşünüyorum aile araştırılmalı aile içi durum sordurulmalıdır Allah bebeğe öbür dünyada yardımvısı olsun rahmet etsin
  Cevap Yaz 25 5 Yayından Kaldır
 • :)))) : bence sizin de psikologa görünmeniz lazım küçük bebeğin öbür tarafta yardımcısı olsun ne demek o zaten melek günahsız bziim dinizmizde aklı bulğ olmadan günah başlamıyor ayırt etme yetisi gelişmeden hani doğruyu yanlıştan kötüyü iyiden bebekken ayırt edemez ya zaten cennettedir o sen kendini düşün
  12 0 Yayından Kaldır
 • .... : Uzmanım diyorsun ya ... Allah bebeğe yardımcı olsun diyorsun nasıl bir yardim bu bebek bu dünyadan zaten melek olarak gitti günahsız yani .. Allah bizim gibi günahkarları yardim etsin obur dünyada da bu dünyada da...azcik mantik lütfen
  0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız