Anneler Günü

Siirt'in Eruh, Diyarbakır'ın Kulp ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Anneler Günü dolaysıyla program düzenlendi.

Siirt'in Eruh, Diyarbakır'ın Kulp ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Anneler Günü dolaysıyla program düzenlendi.
Eruh Konferans Salonu'nda gerçekleşen programda, Yunus Emre Anaokulu öğrencilerinin skeç, şiir ve dans gösterileri büyük ilgi gördü.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, yaptığı konuşmada, kadına bahşedilip de erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında annelik geldiğini söyledi.
Ailenin temel direği ve toplumun geleceğinin anneler olduğunu ifade eden Çiftçi, şöyle konuştu:
"Sağlam bir toplum ancak, temelleri sağlam atılmış aile yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtandır. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdır. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir."
Programa, Eruh Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Aksu, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Taş, veliler ve öğrenciler katıldı.
Kulp
Kulp Anaokulu tarafından program düzenlendi.
Anaokulu bahçesinde düzenlenen programda konuşan Kulp Anaokulu Müdürü Aysel Savrun, insana sunulmuş en kutsal olgunun annelik olduğunu söyledi.
Savrun, "İyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin sahibi olan annelerimizin anneler gününü kutlar organizasyonumuza katılan bütün annelerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Şarkı, şiir, oyun ve yarışmaların düzenlendiği programda çocuklar, hazırladıkları hediyeleri annelerine verdi.
Nusaybin
Nusaybin Belediyesi, "Anneler Günü" programı düzenledi.
Gülşilav Kadın Eğitim Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi ile Nusaybin Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından yapılan ortak program, anneler için yazılmış şiirlerin okunmasıyla başladı.
Nusaybin Emire Gözü Anadolu Lisesi öğrencileri müzik dinletisi, Beyaz Gül Anaokulu koro ekibi, Kemal Gözü Kız Teknik ve Meslek Lisesi halk oyunları ve Mitanni Kültür Merkezi koro ekibinin sahne almasıyla yapılan program, misafir annelere çeşitli hediyeler verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: AA

13 Mayıs 2017 Cumartesi 11:17

Siirt, Kulp, Eruh, Anneler Günü, Politika, Güncel