Antakya Film Festivalinin kısa film finalistleri de belli oldu!

Bu yıl 23 – 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Uluslararası Antakya Film Festivali'nin uzun metraj, belgesel ve kısa film dalındaki finalistleri belli oldu.

Kültür Turizm Bakanlığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin önderliğinde Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi, Arsuz Belediyesi'nin destekleriyle, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Antakya Film Festivali, Mehmet Oflazoğlu ve Eylül Gözde Toprak direktörlüğünde hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu yıl "Göç" temasıyla geliyor!

4. Uluslararası Antakya Film Festivali bu sene dünyanın gündemindeki en önemli konulardan biri olan, bölgemiz ve kentimiz için ise hayati ve insani bir boyut taşıyan "Göç" olgusunu ele alıyor.

Festival sadece bugün ve Ortadoğu'da değil, dünyanın her yerinde ve tarihin her evresinde doğduğu toprakları terk etmek zorunda kalmış insanlığın ortaklaştığı "Anavatandan" kopuş duygusunu, ulusal ve uluslararası sanatçıların eserleriyle hassas, sezgili ve sağduyulu üretimleri yoluyla ifade etmek amacı taşıyor.

İşte, "Altın Defne Ödülü" için yarışacak aday filmler:

Kısa film finalistleri

En yeni gerçekçilik - Mehmet Ali Sevimli

ikiz yıldızlar - Mehmet Tığlı

İpler - Gökçe Pehlivanoğlu

Çevirmen - Emre Kayış

7 santimetre - Metehan Şereflioğlu


Uzun metraj finalistleri

Babamın Kanatları - Kıvanç Sezer

Defnenin Bir Mevsimi - Mehmet Öztürk

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar - Erhan Tuncer


Belgesel finalistleri

Lamorde - Orhan Dede
Rağmen - Emre Karapınar
Beyaz Çınar - Kazım Öz
Kayıp Vatan - Aydın Kapamcık
Gönderen İlhan sami Çomak - Çiğdem Mazlum-Sertaç Yıldız
Kara Atlas - Umut Vedat
Karanlıkta ışıklar - Erkan Tahhuşoğlu
O'nsuz Olmaz - Ufuk Erden
Daha güzl bir yaşam - Pınar Nadide Okan
Rudolf Nurayev (Düşlerinin-adası) - Orhan Tekeoğlu, Evgenia Tirdatova
Baba Usta- Mezar İşleri Yapılır - Yönetmen: Abdurrahman Baştuğ Ve Özgün Kabakçıoğlu




Kaynak: Bültenler
29 Ekim 2016 Cumartesi 09:42
YORUMLAR

Son Dakika