Antakya Medeniyetler Korusu Konseri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen '54. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali' kapsamında, Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen "54. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali" kapsamında, Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi.
Koro, sahil dolgu alanda düzenlenen konserde, farklı dillerde şarkı ve ilahiler seslendirdi.
Barış mesajları verilen konserde Medeniyetler Korosu, koro, "Ötme Bülbül Ötme" türküsüyle başlayan koro, "Sarı Gelin", "Bir Başkadır Benim Memleketim" gibi eseri yorumladı.
Konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Koro şefi Yılmaz Özfırat, konserde yaptığı konuşmada koronun 2007 yılında Antakya Valiliğinin bir projesi olarak kurulduğunu söyledi.
Koro üyelerinin tamamının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ifade eden Özfırat, "Hepimiz tek bir Allah'ın kuluyuz. Bunu insanlığa göstermek için oluşturuldu bu koro. Bu akşam yaklaşık bir saat boyunca sizlerle olacağız. Konser bittiğinde inanamayacaksınız. Sadece şuna yürekten inanacaksınız hepiniz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuz için kendinizle gurur duyacaksınız." dedi.

Kaynak: AA

03 Haziran 2018 Pazar 12:54

Tekirdağ, Antakya, Politika, Güncel