Antalya Balesi'nden Yeni Eser 'Don Kişot'

Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından İspanyol yazar Miguel de Cervantes Saavedra'nın ünlü eseri 'Don Kişot' bale sahnesine taşınacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından İspanyol yazar Miguel de Cervantes Saavedra'nın ünlü eseri "Don Kişot" bale sahnesine taşınacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin önümüzdeki günlerde prömiyerini gerçekleştireceği Don Kişot eseri, Mehmet Balkan'a görsel bir şölen sunuyor.

Bu sanat sezonunda oldukça yoğun bir tempoyla çalışan ve provalarına aralıksız devam eden Antalya Balesi, Don Kişot'taki başarılı performanslarıyla dikkat çekiyor. Eserin son hazırlıklarının yapıldığı şu günlerde dansçılar da prömiyer heyecanını yaşıyor. Eserin dekoru Tayfun Çebi, kostüm Serdar Başbuğ ve ışık Mustafa Eski imzası taşıyor.

Eserde Murat Özdemir, Cem Kaytmaz "Don Kişot", Müge Ünal, Esra Taner

"Dulciena", İlke Kodal, Müge Ünal, Burcu Olguner 'Kitri', Tolga Burçak, Dolun Doyran, Erhan Güzel 'Basil', Derya Tokgöz, Selin Berkmen, Esra Taner 'Mercedes', Volkan Sayıner, Evren İskender "Gamaj" karakterinde dönüşümlü olarak dans edecek.

-Don Kişot bale sahnesinde-

La Mancha'da yaşayan ve kahramanlık kitapları arasında hayal alemine dalmış olan Don Kişot, kahraman olabilmesi için bir kişin hayatını kurtarması gerektiğine inanmaktadır. Hayalinde, aşkını kazanmak istediği Dulcinea'yı haydutların elinden kurtarır ve takdis edilerek şövalye olur. Bir kahraman olarak daha fazla insana yardım etmek için atına binerek, uşağı Sanço Panza ile Sevilla'ya doğru yola çıkar.

Muhabir: Yusuf Karadağ

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

Kaynak: AA

15 Aralık 2012 Cumartesi 11:40

Cervantes, Miguel, Antalya, Don Kişot, Yerel