Antalya Defterdarı Avni Tolunay Mahallesi Sakinleri ile Buluştu

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, 2B arazilerini satın almak isteyen Avni Tolunay Mahallesi sakinleri ile Defterdar Yusuf Atılğan’ı bir araya getirdi.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, 2B arazilerini satın almak isteyen Avni Tolunay Mahallesi sakinleri ile Defterdar Yusuf Atılğan'ı bir araya getirdi.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Avni Tolunay Mahallesi sakinlerinin 2B arazilerini satın almaları taleplerini iletmesi için Defterdar Yusuf Atılğan ile toplantı düzenledi.

Defterdarlıkta düzenlenen toplantıya hak sahibi vatandaşları da götüren Başkan Tütüncü, mahalle sakinlerinin sorunlarının çözümüne aracılık yapmasıyla her iki tarafın da memnuniyetini kazandı.

Tütüncü sorunu izah etti

Toplantıda vatandaşın beklentisini Atılğan'a anlatan Tütüncü, "Avni Tolunay Mahallesi sakinlerinin 2B olduğunu iddia ettikleri ve kullanımında olan alan var. Ama 2B olmadığına dair Orman Bölge Müdürlüğü'nün yaklaşımı da var. Vatandaşlarımız bu bölgenin 2B olduğunun tespiti için dava açtı ve kanıtladılar. Mahkeme sonucu hem Yargıtay hem de adli yargı tarafından onaylandı. Bu mahkeme ilamlarından yararlanarak, kullanımlarındaki arsayı satın almak istiyorlar. Fakat Orman Bölge Müdürlüğü, mahkemede fikrinin alınmadığı gerekçesiyle satış onayı vermeyeceğini söylüyor. Ortada mahkeme kararı varken ve bu kararın tüm makamları bağlayıcı olmasına rağmen işin içinden çıkılmaz bir durum yaşanıyor."

Mahkeme kararına uymak lazım

Başkan Tütüncü'nün vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik attığı bu adımdan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Defterdar Yusuf Atılğan, çözüm konusunda ortak bir irade koymaya hazır olduklarını söyledi. 2B hak sahiplerinin defterdarlıklara müracaat ettiğini ve şartları uygun olanların satışını gerçekleştiğini anlatan Atılğan, "Fakat Avni Tolunay Mahallesi'nde bir kadastro çalışması yok, ama 2B olduğunu söyleyen mahkeme kararı var. Kesinleşen karar varsa satışı gerçekleştirmemiz lazım" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

27 Mart 2017 Pazartesi 12:28

Kepez Belediyesi, Hakan Tütüncü, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri