Antalya Triatlon Yarışları Rekor Katılımla Başladı

Türkiye Triatlon Federasyonu Antalya Triatlonu 508 sporcunun katılımıyla rekor kırdı.

Türkiye Triatlon Federasyonu Antalya Triatlonu 508 sporcunun katılımıyla rekor kırdı.

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun faaliyet programındaki puanlı ilk yarışları Antalya Triatlonu ve Duatlonu yarışları rekor katılımla başladı. Günün ilk yarışları Minik Erkekler ve Minik Kızlar (A3) saat 08.00'de verilen startla başladı. Yarışlarda minik erkeklerde 38, minik kızlarda da 18 sporcu mücadele etti. A3 serisinde yarışan sporcular 375 metre yüzmenin ardından 10 kilometre bisiklet sürüp daha sonra da 2 buçuk kilometre koşu ile yarışı tamamladılar. Minik sporcuların ardından genç sporcuların da startı verildi.

Antalya triatlonun da bu yıl ilk defa bir rekor kırıldı. Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, 508 katılımcı ile rekor kırdıklarını belirterek, "Triatlon tarihimizin rekoruna ulaştık. 508 sporcumuzla yarışların startı verildi. Parkurumuzda sabah minikler 375 metre yüzdüler, 10 km bisiklet ve 2 buçuk km koşuyla parkuru tamamladı. Arkadan gençlerin startı verildi. 750 km yüzüp 20 km bisiklet süren gençler, 10 km koşu ile parkuru tamamladı. Her şey normal gidiyor. Parkurumuzda sağlık ve güvenlik konusunda her şey sorunsuz. Hava koşulları da uygun" dedi.

ENGELLİLER DE YARIŞTI

Sporcular arasında bazılarının diz altından bacağı olmayan bazılarının ise koldan engeli bulunan paratriatlet sporcularda yarıştı. Başkan Güneş, "Bu gün 4 paralimpik sporcumuz var. Onlar bazı yarışlarımıza katılıyorlar. Türkiye şampiyonası için buradalar. Biz onlara ayrı bir önem veriyoruz. Herkes engelli adayıdır. Onlara ayrı bir yer verdik onları özel tutuyor ve her alanda motive ediyoruz. Önceden 3 kişiydiler. 4 oldular inşallah 40-50'li sayılara da ulaşırlar. Engelli sporcularımızda diğerleri gibi aynı parkurda yarışıyor. Sadece bisikletlerinde ayrı bir aparat var. Ona da yarış kuralları çerçevesinde müsaade ediliyor" diye konuştu.

Dereceye girenler, Türkiye şampiyonasında puan alacaklar ve yüksek puan alanlar en son Kuşadası'nda yapılacak Türkiye Şampiyonası'na girme şansı elde edecek.

Zorlu geçen minikler ve yıldızların yarışlarında ilk üç dereceyi paylaşan sporcular şöyle:

Minik Erkekler:

1.Emir Aracı, 2.Barbaros Zorlu, 3.Hakan Tunç

Minik Kadınlar:

1.Nevra Başak Saatli 2. Yaren Nur Çagsal 3. İpek Eylül Eravci

Yıldız Erkekler:

1.Enes Kizilcik 2. Baran Aktan 3. Muzaffer Gür

Yıldız Kadınlar:

1.Bilge Ece Ayhan 2.Birsu Ulkat 3.Görken Sıla Korkmaz - ANTALYA

Kaynak: İHA

15 Mayıs 2016 Pazar 11:44

Hamdi Güneş, Türkiye, Antalya, Spor, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika