Antalya'ya Yıldız Yağmuru Başladı

Türkiye'nin en köklü sinema festivali, dünyanın sinema yıldızlarını ağırlamaya başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel'in ev sahipliğinde düzenlenen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin başlamasına sayılı saatler kala dünyanın sinema yıldızları da Antalya'ya gelmeye başladı.

16-23 Ekim tarihleri arasında festival seyircisiyle buluşmak üzere; "Amelie" filmiyle dünyaca tanınıp sevilen güzel oyuncu Audrey Tautou, "Baba 3" ve "Zorro" gibi gişe rekorları kıran yapımlarda rol almış usta oyuncu George Hamilton, "La Bamba" filminin Portekizli yıldızı, aynı zamanda müzisyen kimliği de olan Esai Morales, Amerikalı oyuncu John Savage ve yine Amerikalı başarılı oyuncu Andie MacDowell, Antalya'ya geldi.

Dünya çapında şöhreti yakaladığı "Amelie" filminin ardından yine çok ses getiren "Da Vinci'nin Şifresi", "Kayıp Nişanlı" ve "Coco Chanel'den Önce" gibi filmlerde rol alan Fransız oyuncu Audrey Tautou, festival kapsamında yeni filmi "Sonsuzluk"un gösterimine katılacak.

"Dört Nikah Bir Cenaze", "Seks Yalanları", "Sosyeteden İnsan Manzaraları" gibi filmlerdeki performansıyla göz dolduran başarılı Amerikalı oyuncu Andie MacDowell ise festivalin Uluslararası Yarışma Jürisi'nde yer alacak.

"Suç ve Ceza" filmindeki performansıyla Altın Küre ödülüne layık görülen ve 60'lı yıllardan bugüne sinemada başarıyla var olan usta oyuncu George Hamilton da Özel Gösterimler kapsamındaki "İkinci Bahar" filminin gösterimine katılıp seyircilerin sorularını cevaplandıracak.

100'den fazla film ve dizide rol almış, "Avcı", "Baba 3" ve "İnce Kırmızı Hat" gibi prestijli yapımlardan hatırladığımız Amerikalı oyuncu John Savage, özel bir söyleşiyle izleyiciyle buluşacak.

Dünya çapında ilgiyle izlenen "NYPD Blue" dizisindeki rolüyle ALMA Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu seçilen Portekizli yıldız Esai Morales de festivalin konukları arasında. "La Bamba", "Elveda Cennet" ve "Jarhead: 2" gibi yapımlarla tanınan oyuncu, festival kapsamında bir Ustalık Atölyesi verecek.

THY'nin ana ulaşım sponsorluğuna, Turkuvaz Medya Grubu'nun 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılmak üzere pek yakında Antalya'ya gelecek diğer isimler arasında ise Uluslararası Yarışma Jüri Başkanı Hugh Hudson, Altın Küre ödüllü oyuncu Rutger Hauer, "Şeytanın Avukatı" filmiyle tanınan Connie Nielsen, "Dünya Yetmez" ile Bond kızlarından biri olan İtalyan oyuncu Maria Grazia Cucinotta ve pek çok sürpriz isim yer alıyor.

Kaynak: Bültenler

15 Ekim 2016 Cumartesi 08:54

John Savage, Esai Morales, George Hamilton, Audrey Tautou, Güncel