Aosb'de Futbol Heyecanı Başladı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığınca bu yıl 4.’sü düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası başladı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığınca bu yıl 4.'sü düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası başladı.

19 farklı sektörde 400 firmanın faaliyet gösterdiği Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında yer alan AOSB, sporun, özellikle de futbolun birleştirici yönlerini ön planda tutarak, firmalar arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla turnuva düzenledi.

8 grupta 32 takımın yer aldığı turnuvanın ilk hafta grup maçları, büyük çekişmeye sahne oldu. Sahada sporcular ter dökerken, tribünde de eşleri ve çocukları tezahüratlarla destek verdi. AOSB 4. Geleneksel Futbol Turnuvası'nda; grup maçlarının tamamlanmasının ardından; ikinci tur maçları 27 Mart, çeyrek final maçları 3 Nisan, yarı final maçları 10 Nisan'da oynanacak. Turnuva, 17 Nisan'da oynanacak final maçıyla sona erecek.

Her yıl, sanayicileri, çalışanları ve AOSB personelini iş yaşamının stresinden uzaklaştırmak ve sağlıklı yaşama teşvik etmek için düzenlenen Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası'nın ilk grup maçları tamamlandı. Zahit Alüminyum'un 12-1 üstünlüğü ile biten karşılaşma ilk haftanın en gollü maçı oldu. En çok golü atan diğer takım ise Doğuş Prefabrik ile yarışan Hekimbey grubuydu. Hekimbey'in sporcuları fileleri 11 kez havalandırdı, maç 11-1 sonuçlandı.

Çekişmeli geçen ilk hafta maçlarının diğer sonuçları ise şu şekilde:

Kastamonu E.- Ulusoy Tekstil: 5-2

Rayvağ Vagon-Serat Güv.: 5-4

Güney Çelik - Abdioğulları Plas.: 1-6

Peba Plas. - May Agro: 4-7

Pidok Plas. - Sepaş Plas.: 4-1

Gizir Ahşap - Ursa Plas.: 2-5

Sarmak Kompr. - Toros Kumaş: 5-0

Beta Trans. - Tezkim Kimya: 1-2

AOSB Bölge - Akasa Kağıt: 2-3

Bilici Yatırım - Beta Gıda: 8-1

Oğuz Tekstil - Amlyum Nişasta: 4-3

Limkon Gıda- Simgetek: 5-2

Adana Mens. - Davut Panel: 3-2

Kimteks - Meltem Kimya: 2-2 - ADANA

Kaynak: İHA

08 Mart 2016 Salı 10:21

Organize Sanayi Bölgesi, Hacı Sabancı, Türkiye, Adana, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri