Salgından korunmak isteyen apartman sakinleri son çareyi kapıya yazı asmakta buldu

İstanbul Sultangazi'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında önlem alan apartman sakinleri, apartmanın giriş kapısına 'Virüs nedeniyle misafir kabul etmiyoruz' yazısını astı. Evlerinde iki yaşlı vatandaşın yaşadığını belirten bir apartman sakini, 'Uyarıya rağmen dinlemeyip gelenler var' diyerek serzenişte bulundu.

Koronavirüsün Türkiye'de de görülmesinin ardından İstanbul Sultangazi'de bulunan bir apartmanın sakinleri, alınan tedbirlere destek olmak ve kendilerini koronovirüsten korumak için misafir kabul etmeme kararı aldı. Bu kararı da binanın giriş kapısına asılan "Virüs nedeniyle misafir kabul etmiyoruz. Evde Kal" yazısı ile duyurdular.

"YAZIYI OKUMALARINA RAĞMEN GELENLER VAR"

Virüsten korktuklarını belirten bina sakinlerinden Zekine Güven, misafirliğe gelenlerin dikkatini çekmek amacıyla yazıyı astıklarını söyledi. Güven, "Evet virüsten dolayı korkuyoruz. Evde iki tane yaşlımız var. O yüzden misafir kabul etmediğimiz yazıyı kapıya astık. Kendi sağlığımız için astık. Misafirler de dinlemiyor. O yazıyı okuyor ama yine de geliyor. Kendi akrabamız olan misafirleri mecbur alıyoruz" dedi.

Bir başka bina sakini de "Misafir kabul etmiyoruz. Kaynımın kızı asmış o yazıyı. Bizde iki tane yaşlı olduğu için misafir kabul etmiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA
25 Mart 2020 Çarşamba 10:46
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika