Araban'da Anlamlı Anma

Gaziantep’in Araban İlçesinde, İstiklal Marşının kabulünün 95. yıl dönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Gaziantep'in Araban İlçesinde, İstiklal Marşının kabulünün 95. yıl dönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi.
Araban Özel İdare Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Araban Anadolu İmam-Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni İsmail Kurt'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından devam eden programda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un kişiliğinin yansıtıldığı ve istiklal marşının yazılış öyküsünün yer aldığı tiyatro sunumu ve Araban Anadolu İmam-Hatip Lisesinin hazırladığı Oratoryo sunumu yapıldı. Törene, Araban Kaymakamı Cuma Emeç, Araban Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Taşkın Kılıç, Araban Belediye Başkanı Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu, Araban Emniyet Amirliği Komiser Yardımcısı Mehmet Turgud, Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ertuğrul, Araban İlçe Kütüphanesi Şefi Fazlı Korkmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve memurları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, ilçe merkezindeki okul müdürleri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

14 Mart 2016 Pazartesi 16:09

Mehmet Akif Ersoy, İsmail Kurt, Gaziantep, Araban, Yerel