Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında başlatılan "Öğrenme Şenlikleri" Araban Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nda başladı.

Araban İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün 'öğrenen bireyden topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek' vizyonu çerçevesinde, ilk defa 2013 yılında 3 ilde başlatılan 'Öğrenme Şenlikleri', 2014 yılında 8 ilin katılımı ile devam etmiştir. 2015 yılında üçüncüsü düzenlenen Öğrenme Şenlikleri, etkinliğinin yapıldığı il veya ilçenin adıyla anılmaktadır" denildi.

Bu kapsamda Araban Öğrenme Şenlikleri, Araban Kaymakamlığı önünde mehter takımı eşliğinde yapılan kortejle başladı. Araban Recep Tayyip Erdoğan Parkı'ndaki açılışta Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş yaptığı konuşmada, öğrenmenin sınırı olmadığını, hatta öğrenmenin ana rahminde başladığını ve ömür boyunca sürdüğünü belirterek, öğrenmenin insan hayatında önemini vurguladı.

Mehter ve folklor gösterisinin ardından öğrencilerin seslendirdiği birbirinden güzel şiirler beğeniyle dinlendi ve açılan stantlar gezildi.

Şenlikte, Araban İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı her derece ve türden okullar, Gaziantep Üniversitesi Araban Meslek Yüksek Okulu, Araban Toplum Sağlığı Merkezi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Öğretmen-Ressam Mehmet Kaplan tarafından 22 adet stant açıldı.

Açılışa Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş, Yavuzeli Kaymakam Vekili Ömer Faruk Güngen, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Araban Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu, Araban İlçe Emniyet Amiri Murat Lale, Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Alçık, Araban İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul, Araban STK kuruluşları başkanları, okul idarecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

12 Mayıs 2015 Salı 14:01

Milli Eğitim Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan, Araban, Yerel