Araban İlçesinde 30 İlk ve Ortaokula Bilgisayar ve Projeksiyon Desteği

Araban İlçesinde, ilçeye bağlı 30 kırsal mahalledeki ilk ve ortaokullara bilgisayar ve projeksiyon desteği yapıldı.

Araban İlçesinde, ilçeye bağlı 30 kırsal mahalledeki ilk ve ortaokullara bilgisayar ve projeksiyon desteği yapıldı.
Araban İlçesine bağlı Dağdancık kırsal mahallesi ilk ve ortaokulu bahçesinde düzenlenen törende, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, As Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle ilçeye bağlı 30 kırsal mahalledeki ilk ve ortaokullara 30 bilgisayar, 30 projeksiyon desteği yapıldı. Törene katılan Araban Kaymakamı Cuma Emeç, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Uçar, Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ertuğrul, AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, As Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Arabanlı İş Adamı Ahmet Çelik, ilçeye bağlı 30 kırsal mahallenin ilk ve ortaokulu müdürleri ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Araban Kaymakamı Cuma Emeç, "Bir yıl önce Araban Kaymakamlığı görevine başladığımda, İlçe Milli Eğitimin düzenli bir eğitim programı yoktu. İlçedeki tüm okulların sorunlarını yerinde görmek için okullarda başlattığım inceleme çalışmalarımda tüm okullarımızın ihtiyaçlarını tek tek tespit edip ihtiyaçlarını imkanlarımız dahilinde çözmek için çalışmalar başlattım ve yaptığım çalışmalar sonucunda tüm okullarımızın ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. bugün burada 30 ilk ve orta okulumuzun ihtiyacı olan bilgisayar ve projeksiyon cihazlarının temini için destek veren Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ve As Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik'e teşekkür ederim" dedi. Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir de yaptığı konuşmada, "Araban Belediye Başkanı olarak belediye başkanlığı görevime seçildiğim ilk günden bu güne kadar eğitim için belediyemizin imkanları dahilinde desteklerimi esirgemeden sürdürdüm. Ülkemizin gelişmesi için eğitimin önemi tartışılmaz. İlçemizdeki eğitim seviyesinin yükselmesi için Araban Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde eğitime desteğimiz aralıksız sürecektir" şeklinde konuştu. Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ertuğrul yaptığı açıklamada, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki ilçeye bağlı 30 kırsal mahallenin ilk ve ortaokullarında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak daha önceden yaptığımız tespit çalışmalarımızda okullarımızın bilgisayar ve projeksiyon eksiklerini tespit ettik. Okullarımızdaki bilgisayar ve projeksiyon eksiğini gidermek için Araban Kaymakamı Cuma Emeç ve Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir'e 30 ilk ve orta okulumuzun bilgisayar ve projeksiyon eksiği olduğunu bildirdik. Araban Kaymakamı Cuma Emeç, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ve Gaziantep'te faaliyet gösteren As Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Arabanlı İş Adamı Ahmet Çelik'in destekleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün imkanları ile 30 ilk ve orta okulumuzun 30 bilgisayar, 30 projeksiyon ihtiyaçlarını gidermek için Dağdancık Kırsal Mahallesi ilk ve ortaokulu bahçesinde düzenlediğimiz törenle okul müdürlerimize bilgisayar ve projeksiyonlarının dağıtımını yaptık" dedi. As Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik de, "Bende, Arabanlı emekli bir öğretmen olarak doğup büyüdüğüm Araban ilçesindeki eğitimin başarı sağlaması için bana düşen desteğimin devamı için elimden gelen yardımları her zaman yapmaya hazırım" diye konuştu.
Tören sonunda Araban Kaymakamı Cuma Emeç, eğitime katkılarından dolayı Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ve As Çelik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik'e teşekkür ederek birer plaket ve teşekkür belgesi takdim etti. Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir de, Araban Kaymakamı Cuma Emeç'e ilçeye verdiği hizmetler ve eğitime desteği için teşekkür ederek buket çiçek takdim etti. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

15 Mart 2016 Salı 15:46

Mehmet Özdemir, Ahmet Çelik, Gaziantep, Araban, Yerel