Ardahan'da evin damı çöktü, 5 kişilik aile ortada kaldı

Ardahan'da evin damı çöktü, 5 kişilik aile ortada kaldı Hayvanları çalınan ve evlerinin damı çöken Öksüz ailesi yetkililerden yardım bekliyorARDAHAN - Ardahan'da topraktan yapılan eski evi yıkılan 5 kişilik aile, sığınabilecekleri bir ev için yetkililerden ve hayırsever iş adamlarından...

Ardahan'da evin damı çöktü, 5 kişilik aile ortada kaldı

Hayvanları çalınan ve evlerinin damı çöken Öksüz ailesi yetkililerden yardım bekliyor
Ardahan - Ardahan'da topraktan yapılan eski evi yıkılan 5 kişilik aile, sığınabilecekleri bir ev için yetkililerden ve hayırsever iş adamlarından yardım bekliyor.

Ardahan merkez Halil efendi Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk babası Nurettin Öksüz'ün eşi Gülseren Öksüz ve 18 yaşındaki kızı Derya Öksüz kanser tedavisi görüyor. Büyük sıkıntılar içinde yaşayan ailesinin 3 gün önce 4 büyükbaş hayvanından 2'si hırsızlar tarafından çalında. Ailenin 3 çocuğundan biri olan kız çocuğu ise kanser hastası ve kemoterapi tedavisi görüyor. Geçim sıkıntısı yaşayan Öksüz ailesine ait 2 büyükbaş hayvanın çalınmasının ardından topraktan olan damlarının çökmesi sonucu aile sokakta kaldı.

'Devlette Bize Yardım Etmezse Kim Edecek?'

Kanser hastası Gülseren Öksüz, çok zor şartlarda yaşadıklarını kendisi ve 18 yaşındaki kızının kemoterapi tedavisi gördüğünü söyleyerek, topraktan da olsa son bir sığınacak evimiz vardı o da çöktü. Ortada kaldık, devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz, ne olur bize yardım edin diyerek, "'Kızım ve ben kanserle mücadele ediyoruz. Hayvanlarımız çalındı, çocuğum kanser tedavisi görüyor ve çocuğumun yanında hastanedeydim. Evimizin yıkıldığını öğrenince buraya geldim. Yatacak yerimiz yok ve nereye gideceğiz şaşırdık, yardımseverlerden ve devlet büyüklerimizden bize yardım etmelerini bekliyoruz." Şeklinde konuştu.

Halilefendi Mahallesi muhtarı Yaşar Ekmekçi ise, geçim sıkıntısı yaşayan ailenin önce hayvanlarının çalındığını ve dün akşam ise evlerinin damının çökmesi sonucu ailenin sokakta kaldığını söyleyerek yetkililerin bir an önce yardım etmelerini istedi. Ekmekçi, "Mahallemiz sakinlerinden olan Nurettin Öksüz'e ait evin damı çöktü. Yaklaşık 2 gün önce Öksüz'e ait büyükbaş hayvanlar çalınmıştı. Hayvanların bulunmasıyla ilgili Jandarma ve Emniyet güçleri çalışma başlatmışlardı. Akşam saatlerinde evin damının çöktüğü haberini aldık. Aile 2 olumsuz haberle sarsıldı. Gerçekten aile mağdur ve perişan bir halde. Biz de buradan devlet büyüklerine sesleniyoruz, özellikle Valimize sesleniyoruz, şu anda sokakta kalan bu aileye yardım etsinler."

Ardahan'da evin damı çöktü, 5 kişilik aile ortada kaldı - Son Dakika

Kaynak: İHA

16 Ağustos 2019 Cuma 10:48

Ardahan, 3. Sayfa
YORUMLAR