Artuklu Çocuk Dostu Bir İlçe Olacak'

MARDİN (AA) - Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, 'Artuklu çocuk dostu bir ilçe olacak.

MARDİN (AA) - Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, "Artuklu çocuk dostu bir ilçe olacak. Çocukların mutlu olduğu bir ilçe için çalışmalar yapacağız." dedi.

Tutaşı, ilçede temaslarda bulunarak, sorunları tespit etmek için sahada çalışmalar yürütüyor.

Bu kapsamda yeni parklar kurulması için yer belirleme çalışmalarına başlanırken, çocuk dostu projeler için de harekete geçildi.

Tutaşı, yaptığı açıklamada, parklarda çocuklarla sohbet ederek, sorunlara çözüm üretmeye ve onların isteklerini yerine getiremeye çalıştıklarını belirtti.

Artuklu'nun çocukların mutlu olduğu, yaşanabilir bir ilçe olacağına işaret eden Tutaşı, şunları kaydetti:

"İlçemizin örnek gösterilen bir konumda yer alması için kolları sıvadık. Bunun için gece gündüz demeden tüm ekibimizle fedakarca çalışmaktayız. Özellikle dezavantajlı grupları düşünen bir yapıdayız. Bu noktada çocuklarımız da önemli bir yer tutmaktadır. Onların mutlu olmasını önemsiyor ve projelerimizi hazırlıyoruz. Artuklu çocuk dostu bir ilçe olacak. Çocukların mutlu olduğu bir ilçe için çalışmalar yapacağız."

Çocukların modern, temiz, hijyenik ve güzel parklarda oynamaları için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Tutaşı, çocukların yaşamaktan zevk duyduğu bir ilçe inşa edeceklerini aktardı.

Kaynak: AA

16 Nisan 2019 Salı 11:42

Artuklu, Güncel