Artvin Kazım Koyuncu, 12'inci Ölüm Yıldönümünde Mezarı Başında Anıldı

Kazım Koyuncu, 12'inci ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldıKaradenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 12'inci yılında Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki anıt mezarı başında anıldı.

Kazım Koyuncu, 12'inci ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı
Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 12'inci yılında Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki anıt mezarı başında anıldı.
Akciğer hastalığı nedeniyle 33 yaşında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu'nun Yeşilköy Köyü'ndeki kabri başında düzenlenen anma törenine annesi Hüsniye, ablası Canan, abisi Hüseyin Orhan ve kardeşi Niyazi Koyuncu, Halkevleri Hopa Şube Başkanı Kamil Ustabaş, Hopaspor'un, 'Denizin Asi Çocukları' ve 'Şehrin Azizleri' taraftar grupları, dostları ve sevenleri katıldı. Saygı duruşu ile başlayan anma töreni, Kazım Koyuncu ile ilgili duygu ve düşüncelere yer verilen konuşmalarla devam etti.
Kazım Koyuncu'yu, aramızdan ayrılışının 12. yılı dönümünde anmak için sevenleriyle, dostlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden sanatçının abisi Hüseyin Orhan Koyuncu, 'İçimizdeki hüzün, burukluk her zaman var. Böyle özel zamanlarda daha duygusal oluyoruz. Onu anmak, sevenleriyle bir arada olmak bizi onore ediyor. İyi ki böyle bir insan aramızdan geçti, var oldu. Kazım'ın düşünceleri, fikirleri, yaptığı ne varsa sevenleri sayesinde yaşatılacak. Geriye güzel işler bıraktı, sevgi bıraktı. Sanatsal kişiliğinin yanı sıra yaptıklarıyla gençlere örnek olması bizi mutlu ediyor. Özellikle gençlere iyi bir miras bıraktı. Anma törenlerinde ailesi olarak ister istemez daha çok üzülüyoruz. Sevenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Onları burada görmek bizi mutlu ediyor. Herkese teşekkür ediyoruz' dedi.
Anma töreninde söz alan köy sakinlerinden Hasan Bilgin de, 'Kazım dillerin zenginliği içerisinde türkülerini söylerdi. Türkülerinde insani değerler vardı, isyan vardı, direnme vardı. Doğa vardı, deredeki balık vardı, demokrasi vardı, devrimcilik vardı. Çünkü türküler hangi dilden olursa olsun hiçbir zaman hiçbir toplumu aldatmamıştır' diye konuştu.
Anma töreni, konuşmaların ardından sona erdi.
Görüntü sıralaması
Törenden görüntüler
Katılanlardan görüntüler
Yapılan konuşmalar
Detaylar
KJ: Haber-Kamera: Adem GÜNGÖR DHA
(Tür: Yurt)
25 Haziran 2017 Pazar 15:36

Niyazi Koyuncu, Hopa İlçesi, Artvin, Kazım Koyuncu, Politika, Güncel