Ashabı Kehf Ödülleri Sahiplerini Buldu

Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen) tarafından bu yıl 6.si düzenlenen Ashabı Kehf ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen) tarafından bu yıl 6. si düzenlenen Ashabı Kehf ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Kahramanmaraş ve ilçelerinde başarılı belediye başkanları, iş adamları ve basın çalışanlarına verilen ödül töreni, yaklaşık 2 saat sürdü. Din Birsen Kahramanmaraş İl Başkanı Kazım Ardıç, her yıl yapılan Ashabı-Kehf ödüllerinin ilk defa bu sene Göksun'da yaptıklarını belirterek her sene bir ilçede yapmayı düşündüklerini ifade etti.

7 yıl önce Ashabı-Kehf adını duyurmak adına böyle bir yola çıktıklarını belirten Ardıç, "Ashabı-Kehf başta olmak üzere Türkiye'de yaşanan tüm kültürler bizim zenginliğimizdir. Bize bırakılmış kültürel bir mirastır. Bu anlamda bölgemizin ve ülkemizin seçkin insanlarına ödül vermek bizim için şereftir. Amacımız hem başarıyı hem de başarılı kişileri ödüllendirmektir." dedi. 'Ashabı-Kehf hepimiz için ortak bir sevdadır' diyen Ardıç, "Biz istedik ki bu kıymeti, bu alın terini ödüllendirelim, alkışlayalım. Tanıtım konusunda da ulusal bir TV kanalı ve programı paket halinde yayınlayarak Ashabı-Kehf 'in tanıtımı noktasın da da büyük kazanım sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Prof. Dr.Mehmet Sağlam, çok duygulandığını söyledi. Sağlam, Kahramanmaraş genelinde verilen ödül sahiplerini tebrik ederek yatırımcıları siyasetçileri ve iş adamlarını kendi memleketlerine sahip çıkmaları hususunda nasihat etti.

25 dalda verilen ödül töreninde yılın en iyi kültürel ve tanıtım dalında ödülü Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara alırken, İş Adamları Ödülünü Pazarcık'tan İsmail Dizlek, Mustafa Çelebi, Dalsu A.Ş, Mehmet Yılkıcı aldı. Başarılı belde belediyelere verilen ödüllerde İse Pazarcık Büyüknacar Belde Belediye Başkanı Mirza Kazlı ve Yumaklıcerit Belediye Başkanı Murat Ceyhan aldı. Yılın basın çalışanları ödülü ise Afşin, Elbistan, Pazarcık yerel gazete temsilcilerine verilirken ulusal gazete adına Zaman Gazetesi Pazarcık temsilcisi İsmail Kişi'ye verildi.

Göksun ilçesi kale parkta yapılan törene Meclis Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Elbistan Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan Göksun Belediye Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ramazan Hurç, Pazarcık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahingözlü, Büyüknacar Belediye Başkanı Mirza Kazlı, Yumaklıcerit Belediye Başkanı Murat Ceyhan, belde belediye başkanları ve iş adamları katıldı.

Kaynak: CHA

23 Haziran 2012 Cumartesi 14:29

Elbistan, Göksun, Pazarcık, Kahramanmaraş, Yerel