Aşkını müzikle fısılda

Spotify'ın yeni 'Aşk Notu' uygulaması ile sevgiliniz için muhteşem müzik listeleri derleyin, gizli mesaj bölümü ile ona aşkınızı fısıldayın.

14 Şubat'ta sevgilinize duygularınızı anlatmanız için Spotify'dan müzik dolu güzel bir sürpriz.

Spotify, Sevgililer Günü'nde sevgilinize aşkınızı farklı bir şekilde dile getirmeniz için güzel bir çözüm sunuyor. Spotify'ın yeni "Aşk Notu" uygulaması, sadece ona özel derlediğiniz müzik listelerini değil, gizli mesaj bölümü ile romantik sevgi sözlerinizi de onunla paylaşmanızı sağlıyor.

Sevgilinize duygularınızı iletmek için spotify-valentines.com adresini ziyaret edip müzik listenizin ruh halini belirleyin. Daha sonra, hazırlamak istediğiniz müzik listesi için 3 müzik tarzı seçin. Son olarak, en fazla 54 karakter olacak şekilde göndermek istediğiniz mesajınızı yazın. Spotify her bir parçanın ilk harfi ile Sevgililer Günü mesajınızı heceleyen akrostiş bir müzik listesini oluşturacak. Kullanılan karakter sayısına uyumlu olarak hazırladığınız müzik listesinde sevgiliniz için 54'e kadar şarkı yer alacak.

Sevgililer Günü için en çok dinlenen aşk şarkıları...

Spotify ayrıca Sevgililer Günü'nü en iyi müziklerle kutlamanız için dünyada ve Türkiye'de en çok dinlenen aşk şarkılarını da açıkladı. Justin Bieber'ın "Love Yourself" parçası, tüm dünyada en çok dinlenen aşk şarkısı oldu. John Legend'ın "All of Me" parçası ikinci, Ed Sheeran'ın "Photograph" şarkısı da üçüncü sırada yer alıyor.

Türkiye'de dinlenen aşk şarkılarının başında, Kenan Doğulu'nun "Kurşun Adres Sormaz ki" şarkısı bulunuyor. İkinci sırada Şebnem Ferah'ın "Hoşçakal" parçası, üçüncü sırada Gripin'in solisti Birol Namoğlu'nun "27 Muhtemel Aşk" adlı şarkısı yer alıyor. Justin Bieber "Love Yourself" ile Türkiye'de en çok dinlenen ilk beş şarkı içinde dördüncü sırada yer alan tek yabancı sanatçı oldu.

Kaynak: Bültenler

11 Şubat 2016 Perşembe 16:08

Justin Bieber, 14 Şubat, Türkiye, Spotify, Güncel