Atalay: Seçimin Huzurunu Bozacak Hiçbir Şey Yapmasınlar

AK Parti'li Beşir Atalay, Van'da yaptığı konuşmada, HDP'yi eleştirerek, 'Seçimin huzurunu bozacak hiçbir şey yapmasınlar ve yaptırmasınlar.' dedi.

AK Parti'den Van milletvekili adayı Beşir Atalay, 1 Kasım günü seçim güvenliğine değinerek, "Seçim huzurunu bozacak hiçbir şeyyapmasınlar ve yaptırmasınlar, yaptırırlarsa dünyaya teşhir ederiz" diyerek HDP'yi eleştirdi.

"O PARTİYE DE TAVSİYEMİZ ŞUDUR"

Van'da sadece 2 parti olduğunu söyleyen Atalay, Ak Parti'nin Türkiye'nin her köşesinde siyaset yaptıklarını söyledi. Atalay, "Görüyorsunuz burada başka partiler yok. Bizim dışımızda bir parti var. Dileriz ki diğer partiler de gelsin buralarda çalışsın. O partiye de tavsiyemiz şudur. Eğer demokrasiye inanıyorlarsa, seçim huzurunu bozacak hiçbir şey yapmasınlar ve yaptırmasınlar. Yaptırırlarsa dünyaya teşhir ederiz, yaptıklarına pişman ederiz. Bunu bilsinler" diye konuştu.

"BÖYLESİ BİR SİYASET OLMAZ"

Geçtiğimiz seçimlerde Vanlıların sivil siyaset umuduyla HDP'ye oy verdiklerini söyleyen Atalay, "Umut neydi, terör ve şiddet biter, siyaset kurumu güçlenir ve Türkiye'nin meselelerini TBMM çözer ama böyle mi oldu? Vanlı kardeşimiz şimdi görüyor, 7 Haziran'dan sonra yeniden terör ortamını canlandırdı ve bu partinin en tepesindekiler terör örgütünün gölgesine sığındı. Böylesi bir siyaset olmaz. Bu başka bir vesayettir. Bu seçim bana göre HDP için de bir sınavdır. Ya sivil siyaset alanında güçlenecek, seçim ortamında gösterdiği tutumlarla onu ispat edecek ya da terörle bütünleşmiş, siyasi hiçbir anlamı olmayan bir hareket olacaktır" dedi. Atalay, aday tanıtım toplantısının ardından Cumhuriyet Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunarak Ak Parti için oy istedi.

Kaynak: AA

03 Ekim 2015 Cumartesi 20:08

Türkiye, Van, Ak Parti, Beşir Atalay, Politika, Güncel