Atatürkçüleri Kızdıran Mısıroğlu, Bu Kez Ülkücüleri Çıldırttı!

Kurtuluş Savaşı ve Atatürkçülerle ilgili skandal çıkışlarıyla bilinen ve 'Fesli Kadir' olarak tanınan Kadir Mısıroğlu, bu sefer de Ziya Gökalp'i hedef aldı.

Her fırsatta Atatürkçülere hakaret eden ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili olarak sarf ettiği "Keşke Yunan galip gelseydi" ifadeleriyle tepki çeken Kadir Mısıroğlu, "Türk milliyetçiliğinin babası' olarak bilinen sosyolog Ziya Gökalp hakkında "Ziya Gökalp'i Türkçüler adam zanneder" deyip Yahudi imasında bulundu.

"DİNSİZ MÜNEVVER YETİŞTİRDİ"

Kadir Mısıroğlu, 22 Aralık tarihinde gerçekleştirdiği sohbetinde, daha önce dile getirdiği, "Dinsiz münevver" tartışmasına atıfta bulunarak "Türkçüler darılmasın, Ziya Gökalp, dinsiz münevver yetişmesinde birinci derecede mesuldür" dedi. Türk olduğunu ve Türklüğü ile iftihar ettiğini söyleyen Mısıroğlu, "Bu ırkçılık değildir. Türk'ün ortaya koyduğu medeni vasıtalarla müftehirim, askeri vakalarla müftehirim. Bu ırkçılık değildir bu babanla iftihar etmene benzer." dedi.

"TÜRKÇÜLER ADAM ZANNEDER"

Ziya Gökalp hakkında açıklamalarda bulunan Mısıroğlu, "Ziya Gökalp'i Türkçüler adam zanneder, Ziya Gökalp'in Türkiye'ye naklettiği sosyoloji, dini bütün metafizik hakikatleri ile âdeme mahkûm eden bir sistemdir. Durkheim sosyolojisidir. Durkheim bir Yahudi'dir. Bir Yahudi'nin sistemini Ziya Gökalp Türkiye'ye adapte etmiştir. Ziya Gökalp Kürt'tür, Türkçülük yapar. Kürtçülük yapan Bedirhanzade'ler Arap'tır. Abbasi hanedanlığındandır. Bu işler, biraz karışıktır. Bazı insanlar, bazı maksatla, bazı davaları güderler. İman adamı olmak başka şeydir, siyaseten bazı davaları gütmek başka şeydir." ifadelerini kullandı.

"YA AHMAKTIR YA SAHTEKARDIR"

Kadir Mısıroğlu, Atatürk'ü sevmediğini bir kez daha yineleyerek, "Eğer bir Müslüman Atatürk'ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır" ifadesini kullanmıştı. Kendisini eleştirenlerin cahil olduğunu söyleyen Mısıroğlu, "Bana kükreyenlerden bir tanesi inanıyorum ki Nutuk'u okumamıştır." demişti.

26 Aralık 2018 Çarşamba 18:20

Ziya Gökalp, Mustafa Kemal Atatürk, Güncel