Ateş' Filminin Galası Yapıldı

Ünlü oyuncu Haluk Piyes'in yönetmenliği ve yapımcılığını üstlenerek başrolünde de rol aldığı 'Ateş' filminin galası yapıldı.

Ünlü oyuncu Haluk Piyes'in yönetmenliği ve yapımcılığını üstlenerek başrolünde de rol aldığı "Ateş" filminin galası yapıldı.

Akmerkez AVM'de yapılan galaya, filmin oyuncuları ve sinema camiasından tanınmış isimler katıldı.

Piyes, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, filmin toplumsal bir soruna parmak bastığını ama kesinlikle didaktik olmadığını anlattı.

Hayatın içinden hikayeler anlattıklarını belirten Piyes, genç izleyiciyi hedefledikleri için gençlerin dilinden konuşup, gençlerle aynı yerde durmak istediklerini dile getirdi.

Müziklerinin çok etkileyici olduğuna dikkati çeken Haluk Piyes, şunları kaydetti:

"Aksiyon sahnelerinin de göz doldurduğu bir film oldu. Tamamen bir şölen izleyecek insanlar. 'Ateş' karakterini canlandırıyorum. 'Ateş düştüğü yeri yakar' diyoruz ve bu problemden yola çıkıyoruz. Filmde, bir çocuğu uyuşturucudan kaybediyoruz. Tophaneli ve Cihangirli iki karakter uyuşturucu satıcılarına savaş açıyor. Muzdarip oldukları bu dertle, ortaklaşa mücadele ediyorlar. Bu yolda karşılarına dostlar, aşklar çıkıyor. Bazen de yollarına engel koymaya çalışanlar oluyor."

Çekimler İstanbul'un arka sokaklarında

Filmde 'Aleyna' karakterini canlandıran ve çekimlerin tamamlanmasından kısa bir süre sonra tesettüre giren Büşra Ayaydın ise çok heyecanlı olduklarını belirterek, "Ateş'in sevdiği, 20'li yaşlardaki bir kızı canlandırıyorum. Doğu'da varlıklı bir ailenin kızı. Başkasıyla evlendirmek istiyorlar. Aleyna da yaşıtları gibi, buna boyun eğmeyecek bir kız. Her şeyi, herkesi geride bırakarak İstanbul'a tek başına geliyor. Ateş onun hayattaki en büyük şansı." dedi.

Senaryosu 3 yıl önce Haluk Piyes tarafından kaleme alınan filmde ayrıca, Eren Hacısalihoğlu, Meltem Miraloğlu, Sacide Taşaner, Selahattin Taşdöğen gibi isimler rol alıyor.

Filmin geçen yıl tamamlanan çekimleri, Cihangir, Tophane, Karaköy, Beyoğlu, Tarlabaşı gibi semtlerde gerçekleştirildi.

Aksiyon ve dram türündeki film, yarın vizyona girecek.

Kaynak: AA

14 Nisan 2016 Perşembe 23:25

Haluk Piyes, İstanbul, Akmerkez, Kültür Sanat