Atiba Onay Verdi! Kanada'da Yeni Kaptan Arfield

Kanada Milli Takımı’nda uzun süre kaptanlık görevini yürüten Beşiktaşlı Atiba’nın bu görevine son verildi. Ancak kararın, futbolcudan izin alınarak verildiği ortaya çıktı.


Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler - Beşiktaş'ın Kanadalı futbolcusu Atiba Hutchinson, ülkesinin milli takımında yürüttüğü kaptanlık görevinin sonuna geldi. Milli takım formasını son olarak 2017 Eylül'ündeki Jamaika maçında giyen deneyimli futbolcu, uzun bir aranın ardından ilk kez bu hafta milli takıma çağrılmış, Dominik ile yapacakları maçın kadrosuna alınmıştı.
Yeni kaptan Scott Arfield
36 yaşındaki Atiba döndüğündeyse milli takım kaptanlığını yerinde bulamadı. Teknik direktör John Herdman, uzun yıllar takımın kaptanlığını yapan yıldız futbolcudan bu görevi alarak, kaptanlık pazubandını 29 yaşındaki Scott Arfield'a verdi.
Kendisinin onayı alındı
Ülkesinde dört kez yılın futbolcusu seçilen ve bu alanda bir rekoru elinde bulunduran Atiba Hutchinson'dan, kaptanlığın elinden alınması için izin istendiği ortaya çıktı. Teknik direktör Herdman'ın kaptanlığın kendisinden alınması yönünde futbolcunun onayını aldığı, ardından bu görev değişikliğini gerçekleştirdiği belirtildi.
Seneye bırakacak
Sezon başında Beşiktaş ile sözleşme yenilemesinin ardından kontratını sezon sonuna kadar uzatan Atiba Hutchinhson'un, Kanada Milli Takımı'nı da 2019'da Gold Cup'tan sonra bırakması bekleniyor.

Kaynak: Skorer

16 Ekim 2018 Salı 19:45

Kanada, Spor
YORUMLAR