ATO Başkanı Baran Açıklaması

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 'Ankara'nın gömleği· artık üzeri·ne dar geli·yor. İsti·yoruz ki· Anadolu'nun kalbi· olan şehri·mi·z dünyaya daha fazla açılsın, i·hracatımız ve turi·st sayımız artsın.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Ankara'nın gömleği· artık üzeri·ne dar geli·yor. İsti·yoruz ki· Anadolu'nun kalbi· olan şehri·mi·z dünyaya daha fazla açılsın, i·hracatımız ve turi·st sayımız artsın." ifadelerini kullandı.

ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ATO'nun aylık olağan Meclis toplantısına katıldı.

Meclis üyelerine hitap eden Çavuşoğlu, dış politikadaki son gelişmeler hakkında bilgi verdikten sonra üyelerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, tüccarların, uluslararası ilişkilerin önemli aktörleri olduğunu belirterek, "İş adamları olarak bizler yaptığımız ihracat ve ithalatlarla bir anlamda Türkiye'nin yurt dışındaki ticaret elçileriyiz. Her birimiz ülkemizi yurt dışında temsil ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Ülkeler arasında ticaret ne denli gelişirse, siyasi ilişkilerin de o ölçüde güçleneceğine işaret eden Baran, "Bu bakımdan bizim daha çok yurt dışına gidip gelmemiz, daha çok ihracat yapmamız gerekiyor." ifadesini kullandı.

Ankara'nın sağlık, termal ve kongre turizmi bakımından gelişime açık olduğunu vurgulayan Baran, şehrin gelişmesi açısından yurt dışına doğrudan uçuşların büyük önem taşıdığını kaydetti.

Baran, "Ankara'nın gömleği artık üzerine dar geliyor. İstiyoruz ki Anadolu'nun kalbi olan şehrimiz dünyaya daha fazla açılsın, ihracatımız ve turist sayımız artsın." değerlendirmesini yaptı.

Toplantıda, ATO'nun dijital dönüşüm çalışmaları çerçevesinde hayata geçirdiği Mobil ATO uygulaması da üyelere tanıtıldı.

Kaynak: AA

27 Ekim 2017 Cuma 12:09

Ankara Ticaret Odası, Mevlüt Çavuşoğlu, Baran Ankara, Türkiye, Ekonomi