9 yaşındaki Eylül'ü okul bahçesinde servis aracıyla ezen sürücü tutuklandı

Avcılar'da 9 yaşındaki minik öğrenci Eylül'ü okul bahçesinde servis aracıyla ezerek ölümüne sebep olan sürücü, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Avcılar'da okul bahçesinde 9 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu'nu servis aracıyla ezerek ölümüne sebep olan sürücüsü Hüseyin Y. sabah saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi'ne götürüldü. Savcıya verdiği ifadenin ardından "Kasten öldürme" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Hüseyin Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MİNİK ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ

Avcılar'da Mehmetçik İlkokulu bahçesinde 9 yaşında kız öğrenciyi altına alarak ölümüne sebep olan, servis aracının şoförüyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Şoförün bir çocuğunun küçük yaşta hastalıktan vefat ettiği ve aracını alalı da bir hafta olmadığı öğrenildi.

"BİR ŞEYİN ÜZERİNDEN GEÇTİĞİMİ HİSSETTİM"

Emniyette işlemleri süren servis şoförü Hüseyin Y.'nin polis ekiplerine verdiği ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde bir şirkette şoförlük yaptığını söyleyen H.Y., "Şirketin anlaşmalı olduğu Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki Mehmetçik İlkokulunda eğitim öğretim yılını başlangıcından itibaren şoförlük yapmaktayım. Kullanmakta olduğum aracımla her zamanki gibi saat 12.30 sıralarında okulun bahçesine giriş yaptım. Araçta bulunan öğrencileri okulun bahçesine bırakacaktım. Servis için ayrılan bölüme geri geri manevra yapmam gerekiyordu. Aracımla sağa doğru manevra aldım. Birinci viteste rölantide giderken bir anda aracın arka kısmında hosteslik yapan Serap Gümüşalan'ın 'çocuk çocuk' diye bağırdığını duydum. O esnada da aracın bir şeyin üzerinden geçtiğini hissettim. Hemen frene bastım ve aracımı durdurup istop ettim. Çevrede bulunan veliler aracın bulunduğu yere doğru koştu. Bende şoka girdim, orada çalışan birisi beni dükkanın içerisine oturttu. Olaydan sonra polis ekipleri beni merkeze getirdi. Ben her zamanki gibi manevra yaparak aracımla geri geri alanıma girmek istedim" dedi.

NE OLMUŞTU?

Avcılar Mehmetçik İlkokulunun bahçesinde 9 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu, Hüseyin Y. idaresindeki servis aracının altında kalarak ağır yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan minik Eylül, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Olayın ardından servis şoförü Hüseyin Y. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürülmüştü. Olayın sonrasında servis şoförüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Servis şoförü Hüseyin Y.'nin 20 yıl önce bir çocuğunun hastalıktan hayatını kaybettiği ve aracını bir hafta önce aldığı öğrenildi.

9 yaşındaki Eylül'ü okul bahçesinde servis aracıyla ezen sürücü tutuklandı - Son Dakika

Kaynak: İHA

08 Kasım 2019 Cuma 15:19

Avcılar, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR (7)
 • MURAT : OKUL BAÇESİNE ARAÇ NEDEN GİRİYOR OKULUN GİRİŞİNDE İNDİRİLMELİ AMA MÜDÜRÜM ÖĞRETMENİM DİYE BEKLEYEN KİŞİLERİN BEYİNLERİ BUNA ÇALIŞMIYOR ÇÖZÜM BULAMIYORLAR
  Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
 • Oğuz : Istersen okur boyu hapis yatsın ne anlamı varki küçücük yavruya oldu olan Allah ailesine sabır versin baktıkça ağlıyorum benimde iki yavrum var Allah kimseye evlat acısı yasatmasn
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • ne lazım : okul idaresinden bir başlayacaksın cezaya süründüreceksin hepsini. okulun bahçesinde taşıtın ne işi var bahçe dışında bekler öğretmeni araca teslim eder.birde girmiş geri manevraya sebep bırakılmış.
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • hasan : kalabalık öğrencilerinn arasında geri geri gidiyonda hostes ne işe yarar in bak arkaya 2 dk hostese de ceza verilmeli ayrıca tüm okul servislerinde geri görüş kamerası şartı getirilmeli bu cehaletin önüne geçmek için
  Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
 • a.drn : iyi olmuş diğer sürücelere ders olsun bir çocuk kolay yetişmiyor,o çocukta melek oldu ailesine sabırlar
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır