Avrupa'da plaj alarmı! İkinci koronavirüs dalgası gelebilir

Avrupa'da hava sıcaklıklarının artması nedeniyle binlerce kişinin sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak plajlara akın etmesi devlet yetkililerini ikinci bir koronavirüs dalgasına neden olabileceği gerekçesiyle endişelendiriyor. İngiltere, Fransa ve Hollanda'da sağlık yetkilleri sahil şeritlerinde yani kısıtlamalar planladıklarını açıkladı.

Dünya'da yeni tip koronavirüs vakalarının sayısı 5 milyonu geçerken, İtalya, İspanya, Fransa ve İngiltere'deki günlük ölüm oranlarında iki ayın en düşük rakamları kaydediliyor. Avrupa üllkelerinde şu anda kadar 1,74 milyonu aşkın vaka ve 165 bini aşkın virüs kaynaklı ölüm bildirildi.

İKİNCİ DALGA PLAJLARDAN GELEBİLİR

Ancak, sağlık otoriteleri, havaların ısınmasıyla gevşeyen Avrupalılar nedeniyle vakalarında düşme eğiliminin devam etmeyeceği ve ikinci bir koronavirüs dalgasının görülebileceğinden endişe ediyor.

İngiltere'de dün hava sıcaklığının 28 dereceyi görmesiyle, ülkenin dört bir yanından binlerce kişi sahil şehitlerindeki plajlarda deniz ve güneşin keyfini çıkardı. Sosyal mesafe önlemlerini hiçe sayan insanlar nedeniyle sahil kentlerine giden yollarda trafik kitlendi.

19-30 YAŞ ARASI COVİD-19'U UMURSAMIYOR

Bununla birlikte yapılan yeni bir araştırmada, 19-30 yaş arasındaki İngilizlerin yüzde 60'ınınyeni tip koronavirüs önlemlerine uymadığı ortaya konuldu. Southend kasabasından yapılan açıklamada, dünkü görüntülerin ardından plajlarda toplanılmasının önüne geçmek için yeni önlemler alınacağı belirtildi.

FRANSIZLAR YASAĞA UYMAYIP PLAJDA GÜNEŞLENDİ

Fransa'da geçen hafta sonu yüzlerce plaj, koşu yapmak yüzmek ve balık tutmak için açıldı, ancak güneşlenmek ve piknik yapmak izin verilen faaliyetler arasında değildi. Ne var ki, yüzlerce Fransız kısıtlamaya aldırmayarak yanyana bulunan şezlonglarda maskesiz bir şekilde güneşlendi.

Ülkenin batısındaki 3 sahil kasabası sosyal mesafe kurallarına uymayan insanların "Kabul edilemez" davranışları yüzünden plajları tekrar kapattığını açıkladı. Öte yandan, Hollanda, Alman turistleri plajları ziyaret etmemeleri konusunda uyardı.

DSÖ PANDEMİNİN SONA ERMESİ İÇİN UZUN ZAMAN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından daha önce yapılan açıklamada, pandeminin sona ermesi için daha çok uzun bir yol olduğunu ve Covid-19 kapsamında uygulanan yasakların kademeli bir şekilde kaldırılması gerektiğine dikkat çekmiş, insanların da söz konusu kısıtlamalara uymaya devam etmesi gerektiğini bildirmişti.

Avrupa'da plaj alarmı! İkinci koronavirüs dalgası gelebilir - Son Dakika Dünya
21 Mayıs 2020 Perşembe 17:57
YORUMLAR (9)
  • Şamil : Corona 2. dalgayı hazırlıyor.Nasılmı?İşte fotoğraflar bunun örneği.An itibari ile binlerce insan sahillerde.Sahil beldelerinde yazlığı olan insanlar çok büyük bir matah iş yapıyorlamrış gibi koşa koşa yazlıklarına gidip sere serpe bir yaşam sürmeye kalkıyorlar.Bunların hemen hemen tamamı yaşlı sınıfında insanlar.Yani 2.dalganın kurbanları sahillerde toplanıyor.Bu yazımı bir yere arşivleyin.Zamanı geldiğinde 22.05.2020 de vatandaşın birisi yazmıştı diyin.GÖrdüklerimiz tüyler ürpertiyor.Söylemesi.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Arnavut deli bekir : Avrupa hayranı yetişen milyonlara duyurulur...çoğu avrupa ülkesini gezdim...benim ülkemin çobanı bile avrupa insanına adamlıkta on basar...cahil ve hor görenler lafım size...çok özendiğiniz avrupa rezillik içinde
    Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • Zeynel : Sankı bizim tr sosyal mesafeyı uyguluyormu postane pazar çarşı iç içe kıtlıkta kalmışlar
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika