Avrupa'ya Mülteci Alınacağı Yalanı Binlerce Suriyeliyi Derneğin Kapısına Yığdı

Şanlıurfa'da bir derneğin kentteki Suriyelileri Avrupa ülkelerine göndereceği söylentisi izdihama yol açtı. Sabah erken saatlerde dernek binası önünde uzun kuyruk oluşturan Suriyeliler, çevik polisinin müdahalesi ile dağıldı.

Şanlıurfa'da sosyal medya üzerinden Avrupa'ya 6 bin mülteci alınacağı haberini alan binlerce Suriyeli, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğine akın etti.

Şanlıurfa'da bir derneğin kentteki Suriyelileri Avrupa ülkelerine göndereceği söylentisi izdihama yol açtı. Sabah erken saatlerinde dernek binası önünde uzun kuyruk oluşturan Suriyeliler, çevik polisinin müdahalesi ile dağıldı.

Türkiye'de en fazla Suriyeli sığınmacının yaşadığı illerden Şanlıurfa'da faaliyet gösteren Suriye Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nin (SGDD- ASAM), Avrupa ülkelerine Suriyeli göçmen göndereceği söylentisi kısa sürede kentte yayıldı.

KALABALIK BİR TÜRLÜ DAĞILMADI

Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce Suriyeli, dernek binası önünde toplandı. Dernek yöneticilerinin bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemesine karşın kalabalık dağılmadı.

Çevrede önlem alan Çevik Kuvvet polisleri, bina önünde bekleyen Suriyelilerin evlerine gitmesi için uyarıda bulundu. Ancak kalabalık uyarıları aldırış etmeyince polis kalabalığı iterek uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada demir korkuluk kırıldı. Yerlere düşen çok sayıda kişi, ezilmekten son anda kurtuldu. Kalabalık, polisin uzun uğraşları sonrası dağıldı.

Kaynak: İHA

14 Şubat 2019 Perşembe 12:24

Şanlıurfa, Avrupa, 3. Sayfa
YORUMLAR (17)
  • By : 100 yorumdan 98 ı olumsuz vatandaş istemiyor ama zorla vatandaş bunlarla muaatap olup yaşamak zorunda bırakıyorsunuz şimdi savaşmı kaldı suriyede aç kapıları gönder hepsini Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Vatan : Gitsinler. Adam larin canini kurtardik ilk fsatta ihanet ediyorlar. avrupa salakdi sizin gibi hayvanlari alacak. herkes Türkiye gibi mal degil. korkak vatansizlar. Cevap Yaz 10 0 Yayından Kaldır
  • levent : İstanbul da yaşıyorum. Kaç tane Suriyeli tanıyorsam zalim işverenlere köle gibi çalışıyorlar. Adamlar evine namusuyla bir ekmek götürmek için sesini bile çıkarmıyor. Gelmişsiniz burada boş boş ego yapıyorsunuz. Hastalıklı şeyler. Herkese emeğinin karşılığı vardır bilmiyor musunuz. Bizim ülkemiz bizim ülkemiz sanırsın tövbe tövbe Allah tan tapusunu almışlar. Allah ın dünyası Allah ın kulları. Zorla evinizemi giriyorlar. Cevap Yaz 4 3 Yayından Kaldır MİSAFİR : VAR GEL DİNLE GECE SAAT ÜÇ BEŞ ÖNEMİ YOK PATIR GÜTÜRLER NİYE ÇALIŞMIYORLAR DEVELET BAKIYOR ÇÜNKÜ BİZ SABAHIN ALTISINDA İŞE GİDİYORUZ ONLAR ÖĞLENE KADAR UYUYOR MİSAFİR İSE BANA SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDA BİZİM ÜLKEMİZDEN MİLYONLARCA GURBETÇİ GİTTİ DIŞARIYA HİÇİ BİRİ BUNLAR KADAR RAHAT DEĞİLDİ GİT SOR ORALARDA ALLAHIN MALIYDI AMA KİMSE SENİN GİBİ DEMİYORDU KISACA LEVENT KARDEŞ BİR GÜN BU ADAMLAR BURALAR BİZİM DERSE SEN VE SENİN GİBİLERİ SAHNEDE BEKLERİZ BURDAN ATMAYALA OLMUYOR BAK NİZİP BİZİM DYORLAR 0 0 Yayından Kaldır MİSAFİR : LEVENT KARDEŞ HAKLISIN AMA ŞUNU UNUTMA ZAMANINDA ÖZALIN AÇTIĞI KAPILARDAN GEÇENLERLEL PKK BU GÜCE GELDİ TABİ Kİ MAĞDURLAR İNSANLAR ALLAH KİMSEYİ VATANSIZ BIRAKMASIN BİZ ONLARA SAHİP ÇIKTIK, , ANCAK BİZE BÖYLE BİR DURUMDA EMİN OL KİMSE SAHİP ÇIKMAZ ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK TERÖRÜN YATAK ODASI Bİ BÖLGEDEN BUNCA İNSANI HALKIN İÇİNE SOKMAMAK GEREKİRDİ BAK AVRUPAYA İŞİNE GELENİ ALIYOR BAKAMADIĞINDAN DEĞİL BİZDEN ÇOK DAHA GÜÇLÜ EKONOMİLERİ VAR AMA HALKINI DÜŞÜNÜYOR BENİM İKİ ÜST KATIMDA OTURANI 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız