Avrupalı Konuklar Darıca Belediyesini Ziyaret Etti

Geçtiğimiz Yıl Türkiye Dahil Diğer Ülkelerin de Katılımıyla İspanya'ya Yapılan Kültürler Arası Kaynaşma Gezisinin Bu Yılki Ayağı Türkiye'de Gerçekleşti.

2009 yılında Avrupa Birliği'nin onaylayıp fon ayırdığı Grundtvig kapsamında 5 ülkenin katıldığı Inter Cultural Partchwork( Kültürler arası kaynaşma) projesi kapsamında 35 kişilik grup Darıca Belediyesini ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl Türkiye dahil diğer ülkelerin de katılımıyla İspanya'ya yapılan kültürler arası kaynaşma gezisinin bu yılki ayağı Türkiye'de gerçekleşti.

Darıca'ya gelen İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Portekizli eğitimciler ve öğrencilerin oluşturduğu 35 kişilik grup, Darıca Belediyesi Meclis Salonu'nda Kaymakam Osman Ateş, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun tarafından kabul edildi.

Burada açıklama yapan Belediye Başkanı Şükrü Karabacak "Bu tür ziyaretlerin ülkeler arası dostluğa katkı sağlayacağına inanıyoruz. Her şey insan için, dostluk için, barış için. Ülkemizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Darıca'yı tanıtan kısa film gösterisinin ardından konuklara çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Darıca Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Grup, 3 gün boyunca ilçede çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek.

- KOCAELİ

Kaynak: AA

07 Mart 2011 Pazartesi 15:20

Yerel