Avustralya'da saldırgan saksağan, çocuğun gözünü oydu

Avustralya'da saldırgan saksağan, parkta oynayan çocuklara saldırdı. Saksağan bir çocuğunu gözünü oydu. 6 yaşındaki çocuğun annesi, 'Sağ gözünü eliyle kapatarak ve çok yüksekten bağırarak yanıma yaklaştı. Gözünün her iki ucundan kan akıyordu.' dedi.

Avustralya'da saldırgan saksağan, parkta oynayan bir çocuğun gözünü oydu. Gözü oyulan çocuğun annesi, "Sağ gözünü eliyle kapatarak ve çok yüksekten bağırarak yanıma yaklaştı. Gözünün her iki ucundan kan akıyordu." dedi.

GÖRME YETENEĞİNİ KAYBETTİ

Olay Batı Avustralya eyaletinin Clarko Ulusal Park'ta meydana geldi. Çocuk parkta oynarken bir saksağan uçarak geldi ve sağ gözünü gagaladı. 6 yaşındaki çocuğun annesi, Channel 7'ye açıklamasında, "Sağ gözünü eliyle kapatarak ve çok yüksekten bağırarak yanıma yaklaştı. Gözünün her iki ucundan kan akıyordu" dedi. Çocuk derhal hastaneye götürüldü ama doktorlar gözünü kurtaramadı, çocuğun sağ gözü görme yeteneğini kaybetti.

"HER YIL 5 ÇOCUK SAKSAĞANLARIN SALDIRISINA UĞRUYOR"

Anne, bu parktaki saksağanların tehlikeli olduğunu yazan uyarı levhalarını dikkate almadığını ama şimdi eşiyle birlikte diğer aileleri bu konuda uyarmaya başladığını anlattı. Çocuğun babası da her yıl 5-6 çocuğun saksağan saldırısına uğradığını öğrendiklerini söyledi.

07 Eylül 2019 Cumartesi 00:32

Avustralya, 3. Sayfa, Dünya
YORUMLAR