Ayazinliler Kınalı Kuzularını Yolcu Etti

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi bağlı Ayazini beldesinde 93/2 tertip olarak vatine görevlerine gönderilecek asker adayları için eğlence programı hazırlandı.

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi bağlı Ayazini beldesinde 93/2 tertip olarak vatine görevlerine gönderilecek asker adayları için eğlence programı hazırlandı. Belde halkını bir araya getiren programda, kınalı kuzuların Peygamber Ocağı'na gönderilmesinin heyecanı yaşandı.

Ayazini Beldesi'nde vatani görevlerini yapmak için asker ocağının yolunu tutacak olan gençler aileleri, sevdikleri, yakınları ve belde halkı için hazırladıkları oyunları sergilediler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan gecede, asker adayları adına konuşan Ramazan Gökpınar, eğlence programına katılanları duygulandırdı. "Vatan borcu namus borcudur" diyerek sözlerine başlayan Gökpınar, "Bizleri büyüten anne ve babalarımızın bugün gurur günüdür. Bizler vatani görevimizi yapmak için asker ocağına, yani Peygamber Ocağı'na gideceğiz. Biliyoruz ki hepinizin duaları bizimle. Anne ve babalarımız, gönlümüze iman, göğsümüze vatan ve aklımıza bayrak aşkını siz yerleştirdiniz. Dedemizin, atamızın yolunda gitmeye ant içtik" dedi.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı ise Ayazini Belediye Başkanı Atilla Kızıldere yaptı. Başkan Kızıldere, askere gidecek gençlere hayırlı tezkereler dilerken, anne ve babalarını kutladı.

Yapılan konuşmaların ardından 93/2 tertip asker adaylarının hazırladığı tiyatro gösterileri ve skeçler büyük beğeni topladı. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

29 Nisan 2013 Pazartesi 17:40

İhsaniye, Afyonkarahisar, Kınalı, Ayazini, Yerel